ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
6 Mayıs 2024, Pazartesi 02:30   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...500...600...693694695696697698699700701702703 704705706707708709710711712713...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >Yalaka Astrolog>
  15.Ağu.2008 Cum 17:55:06
fiogf49gjkf0d
Yalaka Astrolog

KOÇ

Canim benim. Ya ben yerim senin o duygusal , mütevazi, ince, anlayis yumagi duygularini! Sen seçildinde mi gönderildin bu dünyaya. Bir insan bu kadar mi düzgün, bu kadar mi programli, bu kadar mi anlayisli olabilir.. Bu koçlar var ya, IQ seviyesi yüksek insanlarin burcudur. Dost insan, güzel insan. Insan gibi insan. Allah seni basimizdan, yanimizdan eksik etmesin.Iyi ki varsin! Allah herkese koç gibi dostlar nasip etsin insallah.
Bitanem benim, canim canim...

BOGA

Ayy benim güzeller güzelim. Bu bogalar var ya dünya tatlisi, yer gök harikasi, seker mi seker insanlardir. Bal bunlar bal. Bunun sohbetine doyum olmaz. Iyi sevgili, iyi arkadas, iyi,iyi,iyi,...... say say bitmez bunlar. Hatta bak yazmayayim dedim, ama dayanamayacagim ve sizinle de paylasacagim bu gerçegi. Biliyor musunuz ki sizler; "bir boğa bir dünyaya bedeldir"...

İKİZLER

Şanli burç aleminin, yere göge sigmaz, harikulade burç gurubudur.Halt etmis sana iki yüzlü diyenler. Onlar seni çekemiyorlar.Rahatligin, her ortama uyum saglayisin, pratik zekan... Taaa biii ki kiskanirlar seni sekerim. Kim senin gibi kadar özgüven sahibi olmayi istemez ki. Sen hiçbir zaman unutma ikizler, seni hayatin boyunca çekemeyenler olacaktir. Sen hiç takma o güzel kafani onlara. Sen burçlarin en sevimlisisin. Adin ikizler ama, sen bitanesin.

YENGEÇ

Allah seni yaratti, melekleri niye yaratti. Ya kardesim nedir bu zerafet, karizma... Sen miknatıs misin nesin? Bir insan her girdigi ortamda bu kadar ilgi çekmeyi nasil basarir. Hem de hiçbir çaba bile sarf etmeden. Yoksa sen mükemmelligin es anlami misin? Kim istemez annesi yengeç burcu olsun, esi bir yengeç burcu olsun. Sen var ya olmazsa olmazsin.Burçlarin bas tacisin.

ASLAN

Heyt bee.. gözümüzün senligi, gözümüzüz nuru. Afet-i devran, mükemmel-i cihan. Aslan mi bu aslan. Senin kadar aynalarla barisik olan var mi su dünyada. Sen ki güzelligin simgesi, yer yüzünün güneşi.Senin bütün fallarinda nazar çikacaktir. Mümkündür. Baska mümkünati da yoktur.Allah seni kem gözlerden korusun insallah, emi?

BASAK

Merhametlim benim. Karincayi bile incitemeyen, hassas , sevgi dolu, güzel basagim benim. Efendiligin simgesi, kibar insan. Seni varya anlatacak kelime bulamiyorum. Nesin sen? Yoksa kanatsiz bir melek mi? Herkesin iyiligini düsünen, verici , vefakar basak. Senin adin basak degil, barisin , temizligin simgesi beyaz güvercin olmaliydi. Neyse canim üzülme. Biz biliyoruz ya yeter.Üzülme tamam mi? Beyaz güvercinim benim.

TERAZI

Hay sana dengesiz diyen o dengesizler. Ben onlara ne diyeyim bilmiyorum ki! Yahu sen olmasan varya, su insanoglu soyunda bir eksiklik bir yitim olurdu. Sen dengesin insanlik için. Alem buysa kral sensin. Sen susarsan bir neden, konusursan ayri bir neden vardir. Marifetli, kabiliyetli, en artili burç sensin. Senin üstüne burç taniyan, megalomandir. Söylesene senin stüne burç mu vardir? Ben ki sahsi fikrim, senden iyisini bilmem, tanimam, görmem.

AKREP

Herkes bir akrep olarak dogmayi isterdi inan bana. Güzel gözlerin, gururun, albeninin temel tasi akrep. Senin kadar hayatina hakim, senin kadar yaptigi isin arkasinda durabilen kaç kisi kaldi artik. Allah senin soyunu eksik etmesin. Sen ki, bir bakisiyla buzlari eritebilen, insana senin için Ferhat olup daglari delmeyi istettirebilen insan. Kim demisse sana fesat diye, onlarin hepsi............... Neyse, yine açtiracaklar agzimi. Senin güzel gözlerin bile yeter o kiskançlara. Sen görmezden, duymazdan gel o fesatlari.

YAY

Kainatin bir burcu olsa , kesin yay olurdu. Sanatkar, vefakar, dogru dürüst insan dedikleri sen olsan gerek. Çevresinde bir tek yay olmayan bir arkadas grubunu, ugruma ölecek olsalar bile tanimam ben. Senin heyecan budalasi oldugunu sanan bir grup kendini bilmez, senin o insana hayat veren enerjini çekemeyenlerdir. Burçlar aleminin kozmik mucizesisin sen.Senin havan bile yeter güzelim. Çatlasin çekemeyenlerin.

OGLAK

Sana inatçı diyorlar diye üzülme. Onlar senin istikrarina giptayla bakip, senin yarin bile edemeyen kisiler.Dürüstlük senin burç genlerinde var. Bütün alimler, bilginler genelde oglaktir. Oglak burcu olmak bile, tek basina bir sereftir. Hatta oglak burcu olarak dogamamis kadersizler için, oglak burcunu birinci dereceden akrabasi olmak bile ayri bir sereftir. Sen kivrak zekanla, zaten her zaman bir sifir öndesin.

KOVA

Hep çevresindekileri düşünen, insancil duygulari fazla gelismis, sevgi dolu kovalar. Allah sizin iyiliginizi versin emi? Ayol bu ne vericilik, bu ne genis bir yürek öyle. Sana sabit fikirli diyenler, senin her fikrinin bir cevher oldugundan habersiz mi? Esitlik senin için ne kada önemli. Ah keske herkes senin çeyregin kadar bile olabilse. Sen çok yasa emi?

BALIK

Insanlar öyle duygu yoksunu olmuslar ki, senin bu yaradilisinın özü duygusalligini alaya alacak kadar saçmalayabiliyorlar bazen. Sen paranoyak degilsin canim, ince fikirlisin. Ama nerdeee, bu ayrimi yapacak kafa bazilarinda. Ben senin o yanagina düşen göz yasini seviyorum, o hüzün dolu bakisini seviyorum, o sevgi dolu , gizemli yüregini seviyorum. Sana sıkıcı diyenler bogum bogum sıkıla insallah. Sen ferah tut kendini. Rahat ol, bosver, takma o çan çan çeneleri kafana.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >Bir Tecavüzün Anatomisi>
  15.Ağu.2008 Cum 17:47:00
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Bir Tecavüzün Anatomisi

Belgrad Ormanları ında bir akşam üstü

Nihahahah boşuna kıpraşma yavrum.Elimden

kurtulamazsın..

Bağırmakta fayda etmez. Bu ormanda seni kimseler duyamaz. Sen iyisi mimeşhur sözü hatırla ve rahatla.Tecavüz kaçınılmazsa uzan keyfinebak..Heheheheh..

-

Sen şimdi bana tecavüz mü edeceksin?-

Yok nasihat edicem.Tabii ki tecavüz edicem.-

Eminsin yani.-

Tabii eminim,artık tecavüz etmek suç bile değil güzelim.Tecavüzüediyorsun,sonra tecavüze uğrayan kız çaresiz seninle evlenmek zorundakalıyor,sen yırtıyorsun. -

Demek yırtıyorsun? O zaman gel yırt bakalım.Hattasen zahmet etme,ben yırtıyım üstümü başımı.Nasıl olsa yenisini senalacaksın. -

Ne diyon sen bacım? -

Bu ayakkabıları da parçalayabilir myiim? -

Bıktım kaç senedir giymekten. -

Ohoooo.Amma konuştun ya. -

Evet ben biraz fazla konuşurum.Şimdiden alışan iyi olur.Malum bir ömür aynı evipaylaşıcaz.Haa bi de unutmadan söyliyim,ben uyurken dişlerimigıcırdatırım,sonra söylemedin deme. -

Anlaşıldı,sen beni lafa tutup kaçmayı planlıyon ama yemezler. -

Kim kaçacak?Ben mi ? Bence birazdan sen kaçıcan, müstakbel kocacığım. Önce şunu söyliyim,bizde nişanıda düğünüde erkek tarafı yapar bilesin.Nişanda 3 burma bilezik,bir altın saat,5 metrede altın kordon -

Ohaaaaa -

Bence oha joker hakkını hemen kullanma.Çünkü daha düğünde isteyeceklerimi sıralamadım. -

Ne düğünü ya? -

Aaaa düğünsüz hayatta evlenmem.Özel gelinlik isterim,ayrıca ablamların o gece giyeceği tuvaletler de bizzat ellerinden öper -

Ablanlarmı ? -

Evet bizde adetler böyle.Sen sormadan söyliyim,benim 4 ablam var.Sonra düğün salonda olucak.Havayi fişek gösterisi isterim.5 bilezik isterim,tek taş pırlanta yüzük isterin,yurt dışında balayı isterim,kirada oturmam ev isterim,Italyan mobilya isterim. -

Yeteeeeerrrrrrr.Bacım ne yaptın ya ?Ben mi sana tecavüz ediyom,senmi bana tecavüz ediyon karıştırdım ha!!Ne bu be ? -

Valla canın isterse kocacığım. -

Ne kocası be? -

Tecavüz edicen ya o bakımdan -

Tövbe ..Vazgeçtim.Ben aklımı peynir ekmekle yemedim.Tecavüzün cezası kalkmamış aksine artmış. Bundan ala ceza mı olur?! Şu dakikadan itibaren dünya ahiret bacımsın.Kalk yürü eve bırakayım seni.Ulan bi tecavüz etme zevkimizvardı,onunda içine ettiler, iyi mi ?

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >Kıyamet Koptuğunda Medya Başlıkları>
  15.Ağu.2008 Cum 17:39:58
fiogf49gjkf0d
Kıyamet Koptuğunda Medya Başlıkları

Sabah : Biz Öldük!

Anadolu ajansi : Kiyamet koptu (A.A)

Zaman : Biz demistik, böyle olacagi belliydi!

Dünya Gazetesi : IMKB de endeks bir daha yükselmeyecek.

Hafta Sonu : Ayhan Isik ile Hülya Avsar gizlice bulustular

Erkekçe : Ayin hurisi

Fanatik Gazetesi : Bu maçin galibi yok!

Cumhuriyet : Sonunda Ata miza kavustuk.

Bilim Teknik : Evren hakkinda bütün bilmediklerimiz...

Oyun dergisi : Game Over

Elle : Yargi gününde aninda 10 kilo verin!

Para : Kiyametten kar yapmanin 100 yolu

Star Gazetesi : Sok! Kandirildik, Seytan aslinda iyiymis!

Aktüel : Mahser günü yaninizda olmasi gereken 2 sey: Sevaplar ve Isiya dayanikli elbise

Auto Show : Sirat köprüsünde saniyede 100 km ye ulasan son model arabalar

Arena Ugur Dündar : Cennete rüsvetle kaçak giren günahkarlarin tüyler ürperten dosyasi

Hürriyet Ertugrul Özkök : Iyimserligi elden birakmayalim, hiç olmazsa cehennemde isinmak için yakit parasi yok!

Milliyet Meral Tamer : Zebaniler, delik kazanlarin üreticisini Seytan a sikayet etti.

Radikal : Yeni dosyayi açiyoruz: Yesil itiraf ediyor. Aslinda kiyametten Susurluk çetesi sorumlu.

Show TV Reha Muhtar : Sayin Zebani, kazanlarin yaninda terlemiyor musunuz?

ATV Hakan Aygün : Mahser yerinde Fordculuk çok yaygin,izliyorsunuz sayin seyirciler, biyikli bey, nasil arka saflarda çalisiyor...

Kanal 6 : Izliyorsunuz sayin seyirciler,kazanlarin içi bir volkan gibi, insanlar bagris çagris yaniyor, kizariyor...

Basbakanlik Basin ve Halkla Iliskiler Dairesi Baskanligi : Devletimiz, bütün yaralari saracaktir.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Asrın Aşk Şiiri>
  15.Ağu.2008 Cum 17:34:36
fiogf49gjkf0d
Yaşanılanları Kontrol-S ile kaydedip,
Kontrol-Z ile geri yaşıyorum
Ben sevdamı download edip masaüstüne alıyorum.
En çokta ekranı kapladığın o anı özlüyorum

Italik yürüyüşlüm, Bold bakışlı sevdiğim...
Öyle bir halt yedim ki, sakın affetme beni

Simge durumuna küçült, saatlerce beklet beni
Tüm sistemlerimi çökert, Ziple sıkıştır ve parçala
Alt F4 ile kapat, Shift ile değiştir beni
Kedinin mousela oynadığı gibi oyna,
Manzaralı mouse pedinde gezdir beni
Yeni bir pencere açalım ve unutalım her şey
i Geri dönüşüm kutusuna gönderelim maziyi
Kısa yol oluştur fazla bekletme bu seveni
En çok Flash Animasyonlu halini özlüyorum
PC görünüşlü, Mac duruşlu sevdiğim
Kalpten kalbe bağlantım bağlantısı yapılır

Kapanır kapılar, ağa oturum açılır
Sevdamız monitöre saniyelerle yazılır
Disconnect olursam beni yine arar mısın?
Masaüstünde bulamazsan belgelerime bakar mısın?
Yokluğunda erişim paketi teselli olmasa da

Değişiklikleri kaydedip, yeniden bağlanır mısın?

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Nice Yıllara LeCoultre>
  15.Ağu.2008 Cum 02:19:42
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >İYİKİ DOGDUN (ONLYRAP34)>
  15.Ağu.2008 Cum 01:29:46
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >2010 Yılı Öss Soruları????????????>
  14.Ağu.2008 Per 18:53:14
fiogf49gjkf0d
hayır senin okuyacağını bildiğim için ekledim

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >2010 Yılı Öss Soruları????????????>
  14.Ağu.2008 Per 18:13:56
fiogf49gjkf0d
2010 Yılı Öss Soruları
1) Levent ile Nejat ın yasları toplamı Husnu nun yaşına eşittir.Bahrinin yaşı ise gizlidir.Hepsinin
yaşları toplam 670 yaptığına göre Ferhat ın bir kaplumbağa olduğu açıktır.Kaplumbağalarda sindirim
sisteminin zaman zaman sağa çekmesine ne denir?

A: Mutasyon
B: Soğuk difüzyon
C: İlik difüzyon
D: Deli DNA
E: Hektometre

2) Bir uzay gemisindeki astronotların %20 si alıngan , %20 ı neşeli,%10 u uykucu,geri kalanlar ise
maymundur. O uzay gemisinin dünya çevresinde s.d.h (son derece hızlı) dönmesi nasıl bir açının
yansımasına yol açar?

A: 15
B: 170 desigrad
C: 42 indikator
D: 70 hekto
E: Hepsi

3) İç bükey bir aynaya dik gelen bakışların özgül ağırlığı öyle böyle değildir. A cismi aynanın
arkasında görüntü vermemekte, üstelik bundan şikayet etmektedir. Görünen görgüsüz görüntüsü aynanın
neresine düşer?

A: Tam göbeğine
B: Tam olmasada göbeğine
C: Aynanın kenarına
D: Aynanın köşesine iliştirilmiş kartpostalın üstüne
E: Bilinmez

4) Bir cezveye iki musluktan su akmaktadır. Oysa bir musluktan akan su, cezvenin dolması için
yeterlidir. Bu açıktır , nettir. Tartışan manyaktır.Cezvenin sapı kaç gr ağırlığında olsa gerek?

A: 40 gr
B: 8 hekto
C: 143 milogram
D: 44 kgb
E: Hepsinden biraz

5) Anamurdan yola çıkan bir forklift saatte 40 kilometre hızla gitmektedir. Araç geri geri
gittiğinde hız azalmaktadır. Öte yandan Üsküp den havalanan bir helikopter incek yer aramaktadır.
Ankara plakalı bir takside ise başkent karizmasını bitiren Ankaralı Turgut çalmaktadır. Bu üç aracın
Fındıklı da kesişme olasalığı nedir?

A: %5
B: %0
C: hekto
D: Binde kırk
E: Bilinmiyor

6) 37 kişilik bir sınıfta kız öğrencilerden bir kısmı Fransızca bir kısmı İspanyolca bir kısmı ise
hem Almanca hemde Türkçe konuşmaktadır. Kalanlar ise kendi aralarında konuşup gülüşmektedir. O
sınıftaki erkek öğrencilerin tamamı bütün dilleri konuşabilmektedir. Okulun bir kız lisesi olduğu
varsayılırsa, hem Hintçe düşünüp Farsca yazabilmekte, hem de okulu bırakıp hayvan maması işine
girebilme yetkisine sahip kaç öğrenci vardır ve coğrafyacının adı nedir?

A: 18 Nebahat
B: 13 Güzin
C: 19 Kamil
D: 10 Heidi
E: 60 Şaziye

7) İnsan vücudunda yer alan kıkırdak doku, iskeletle uyum içinde geçinmek için zaman zaman sol
kulakcık üzerinden alyuvar pompalar. Mide boşluğunda ise bir kısım ara kablolar vardırki, bunlara
bağısak denir. Bazi biyologlar ise bağırmasak diye diretir.Buna göre insan vucudunda hangi kemik
masa kenarına çarparsa çok acır?

A: Köprücük
B: Tupgecitcik
C: Kedicik
D: Hektocuk
E: Hiçbiri

Cool Bir kahvede okey oynayanların sayısı hipotez yapan pişpirikcilere oranla bayağı fazladır.
Bunların bir Futbol maçı yapma oranı ile Türkiyenin Avrupa birliğine girme oranı arasında 2000 km
fark vardır. Buna göre kahvede kaç kişi vardır?

A: 15
B: 0
C: bilinmez
D: İnsan kemik sayısını 36/7 si
E: Hepsi

9) Bir denizaltının üç kardeşi verdır. En küçük denizaltı 9 yaşında ortanca 18, büyük olan ise 42
yaşındadır. Babayı bir savaşta yemişlerdir. Bu öksüz denizaltının annesi ise kafasını kayaya vurup
........ olmuştur. Buna göre küçük denizaltının altını kim bağlamak zorundadır?

A: Reha Muhtar
B: Ortanca kardeş
C: Bill Gates
D: ÖSYM
E: Hiçbiri

10) Ayşe ile Hasan birbirlerine fazla benzemeselerde kardeşdirler. Bu kardeşlerden biri ben sağa
gidecem der diğeri sola gidecem der. Yani bu kadar birbirlerine zıttırlar. Hasan yaşça Ayşeden daha
büyüktür buna karşılık Ayşe Hasan a göre daha olgundur. Yukarıdaki bilgileri göz önünde tutarak Ayşe
ile Hasan ın başka kardeşleri olma olasılığını hesaplayınız.

A) 10/1
B)Olsa olsa 88/71 dir.
C) Yok canım olur mu öyle şey. Taş çatlasa 11/1 olur.
D) Hiçbiri
E) Hepsi

SAKIN GERÇEKMİ DİYE SORMAYIN

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Şirinlerin Masum Dünyası>
  14.Ağu.2008 Per 17:29:05
fiogf49gjkf0d
Teşekkür Ederim

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Martılar Neden Denizin Üzerinde Uçarlar?>
  14.Ağu.2008 Per 17:07:06
fiogf49gjkf0d

Martılar Neden Denizin üzerinde Uçarlar..?

Bundan yüzyillar once deniz aşırı, cok guzel bir ülke varmş. Tabi her masalda oldugu gibi bu masalda da o ulkenin bir krali ve tabii ki bir de prensesi varmis. Prenses dunyalar guzeli bir kızmış. Kral
ona bakilmasini yasaklamis, her gun dolasmak icin saray muhafizlari ile
sarayin disina cikacagi ilan edildiginde halk egilir ve gozlerini kapatir,ya da evlerine kacışırmış. Onu gormenin bedeli olumle cezalanmakmış.

Gunlerden bir gun yine prenses dolasmak icin ciktiginda; fakir bir koylu delikanli herseyi goze alarak başını kaldirmışve prensesle goz goze gelmisler... O an fakir delikanli prensese inanilmaz bir askla tutulmus. Prensesin derin bakislarinin da bos olmadigini dusunmus ve gunlerce uyuyamamis. Fakir delikanli olumu bile goze almak pahasina, prensesi bir kere daha gormek icin ugrasmis durmus. Bu arada guzel prenses de onu tutulmus onun zarar gormemesi icin gunlerce kendini saraya kapatmis. Sonunda dayanamayan fakir delikanli her seyi goze alarak gizlice sarayin bahce duvarina tirmanmis ve prenses ile bir kere daha goz goze gelmisler.

Fakir delikanli hemen duvardan atlamis ve prensesle konusacagi anda saray muhafizlarina yakalanmis. Kralin karsisina cikarilan delikanli olumle cezalandirilacagini bildiginden krala prensese duydugu askini anlatmis.

Kral olum emrini verecegi anda prensesin yalvarislarina dayanamayarak delikanliya baska bir ceza vermeyi kabullenmis. Hemen bir gemi hazirlattiran kral, gidilebilecek en uzaktaki adaya bir fener yaptirmis ve fakir delikanliyi da o adada yanliz yasamaya mahkum etmis...

Aradan bir kac ay gecmesine ragmen prensesi unutamayan delikanli prensese olan askini kagitlara dokmus ve martilara anlatmaya baslamis... Artik butun martilar fakir delikanlinin prensese olan askini anlamis ve yazdigi mektuplari prensese goturmeye baslamislar... Zamanla prensesin de yazmis oldugu mektuplari fakir delikanliya goturen martilar araciligi ile iki gencin arasindaki ask iyice buyumus.

Ta ki... Bir sabah sarayin bahcesinde kahvalti yaparken prensesin odasinin penceresine agzinda bir mektupla konan martiyi kralin gormesine dek. Tabii korkuldugu gibi olmamis... Martilarin bile araci oldugu Iki gencin arasindaki buyuk aski anlayamadigi icin kendisinden utanmis ve aglayarak kizina sarilan kral, hemen bir gemi gondertip fakir delikanliyi getirtip kendisi ile evlendirecegini soylemis.

Buna duyunca cok mutlu olan prenses hemen delikanliya bir mektup yazmis ve olanlari anlatmis. Bu arada mektubu goturmek icin bekleyen martiya da tum martilarin dugunlerine davetli oldugunu soylemis. Buna cok sevinen marti mektubu bir an once issiz adaya goturmek icin yola cikmis. Tam yolu yarilamisken yanindan gecen bir kac marti arkadasina haber verip hepsinin dugune davetli oldugunu soylemek icin gagasini actiginda mektubu dusurmus. Tum martilar hep birlikte mektubu aramaya baslamislar. Fakat bir turlu bulamamislar... Bu arada prensesten mektup alamayan asik delikanli, yazmis oldugu mektuplari gondermek icin bir tek marti bile bulamamis... Biraz ilerisinde ucuyorlar fakat yanina gitmiyorlar ve mektubu ariyorlarmis...

Prensesin kendisini artik unuttugunu, istemedigini, martilarin da onun icin yanina gelmedigini sanan delikanli uzuntusunden sonunda kendisini fenerden kayalarin uzerine atarak intihar etmis. Olanlardan habersiz kralin gemisi adaya vardiginda fakir delikanlinin soguk bedeni ile karsilasmislar...

İste o gun bugundur, martilar o mektubu ararlar. Mektubu bulup, o inanilmaz sevgiyi geri getirebileceklerine, her seyi duzelteceklerine, inanarak hep denizler uzerinde uçuşup dururlar.
<<1...100...200...300...400...500...600...693694695696697698699700701702703 704705706707708709710711712713...800...900...983>>