ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
15 Mayıs 2024, Çarşamba 14:59   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...500...600...607608609610611612613614615616617 618619620621622623624625626627...700...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Uzaktan Bir Ağaç Gibi Gözüken Sanat Eseri>
  20.Eyl.2008 Cmt 22:42:19
fiogf49gjkf0d
Teşekkür Ederim

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Ortaçağda Cadılar Ve Kocakarı İlaçları>
  20.Eyl.2008 Cmt 21:54:40
fiogf49gjkf0d
Teşekkür Ederim Sağol

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Gerçeği Aratmayan Balmumu Heykeller>
  20.Eyl.2008 Cmt 21:49:53
fiogf49gjkf0d

BARIŞ MANÇO

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Gerçeği Aratmayan Balmumu Heykeller>
  20.Eyl.2008 Cmt 21:48:33
fiogf49gjkf0d

KEMAL SUNAL

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Aşıkmı Oluyorum>
  20.Eyl.2008 Cmt 21:15:05
fiogf49gjkf0d
Ellerimde çocukluğumdan kalma rengarenk tebeşirler... Oturdum, yollara sana olan aşkımı çizmek istedim ama boşa bunlar! Hiç bir şey sevgimi anlatacak kadar özel olamadı.

Delicesine atıyor kalbim...Kimseyi görmüyor gözlerim...Fonda bizim şarkımız, yüreğimde sen, gönlünde ben.Bazen korkuyorum "biz e" nazar değecek diye.Bazen korkuyorum kem gözlerin hedefi olacağız diye. Verdiğin nazar boncuğu hep benimle.Bizi koruyan da o sanırım.

Gözlerine bakmaya doyamadığım, benliğinde kaybolduğum, canıma can katan, hayatıma gül bahçelerini getiren adam iyi ki varsın, iyi benimlesin!

Ben ne yazı, ne kışı, ne baharı, ne güzü..
Sensiz hiç birini istemiyorum. Ne onu, ne bunu..
Hiç birini görmüyorum. Yaşıyorum seninle huzur dolu günleri.Kahrediyorum sensiz güneşi.Bir seni, bir beni istiyorum. Her geçen günü değil seninle olanları seviyorum.Her doğan güneşi değil, gecelerimi aydınlatan seni düşünüyorum.Eski hatıraları değil, seninle paylaştıgım anları yaşıyorum.

Kimse olmasın yalnız sen yetersin bana! Acısıyla, tatlısıyla ne olursa olsun seninle geçirdiğim her an aldığım nefesin hakkını verdiğimi düşündürüyorsun bana. Dünyayı bir başka görüyorum sayende, hayatı bir başka yaşıyorum. Sen yokken yaşları hiç eksik olmayan gözlerim gülüyor artık etrafa, sevgi tomurcukları bırakıyor dünyaya...

Senden ayrı geçen her saniye cehennem azabı gibi benim için. Sen yanımda yokken o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi, yetmiyorum kendi kendime... Sen istiyorum her günüme.Haykırmak istiyorum karşıki dağlara "Beni alın götürün sevdiğime." diye.

Mutsuzluklar burda kalsın bir ben geleyim sana, sen de bana!

Seni Seviyorum...

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

20.Eyl.2008 Cmt 21:07:25
fiogf49gjkf0d

"Karanlık gecelerimin aydınlık sabahısın sen!... Sensiz her yer kapkaranlık, yönümü bulamaz haldeyim... Sen güneşim, dolunayım, aydınlığımsın!.."

Sensizlik dayanılmaz, özlemin kor gibi, düşündükçe yakıyor, acı veriyor sevgilim... Hani yanık sonrası buz ya da soğuk su uygulanınca rahatlar ya insan, ben de seni görünce öyle rahatlıyorum, özleminin verdiği acı biraz baskılanıyor... Sensiz karamsar gecelerden, seninle güzel sabahlara kavuşmak için sabırsızlanan bir kalp... Sanki aşklarını ancak okulda yaşayabilen liseli aşıklar gibiyiz. Geceleri birbirimize yasak olan biz, her sabah birbirimize kavuşmanın heyecanını taşıyoruz... Bize düşen beklemek, sensiz geceler sonrası bizi birbirimize getirecek olan sabahı beklemek oluyor. Seni sensiz yaşamak çok zor… Her gece yaşanan sensizlik, her gece aynı hüzün... Beklenen, özlenen sen, sen, sen... Ümit edilen seni bana getirecek son sabah, seni benden götüremeyecek son akşam olması; arzu edilen, özlemle beklenen bizli gecelerin gelmesi... Hayal edilen güzelliklerin yaşanacağı, ayrılığın olmayacağı günler, özlem ve acıların son bulacağı günler... Beklenen sevgilim, o gün herşeyin çok güzel olacağı yepyeni bir yaşam başlayacak!..

Bana unutulmuş güzellikleri, sevgiyi, aşkı, ilgiyi yaşatan sevgilim. Aşk bu işte diyorum kendi kendime, her an sevdiğini düşünmek, onu özlemek, onunla geçen anları hayal etmek, geleceği düşlemek...

Yeniden sevmeyi öğreten, bu harika duyguları yaşatan sevgiliye…

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

20.Eyl.2008 Cmt 21:06:12
fiogf49gjkf0d

Sana akıyorum, hiçbir şey bu akışı geri çeviremiyor. Çünkü sen her taraftasın. Sağımda, solumda, arkamda, karşımda.
 Ne yana dönsem, ne yana yol almaya kalksam ulaşılacak her noktada sen duruyorsun. Sana akıyorum, çünkü senin yolunda yürüyorum.
Önüme çıkan hiçbir sapak, hiçbir kavşak ilgilendirmiyor beni. Yürümenin en zor olduğu yol bu belki de.
 Ama tozundan, toprağından, çakılından, çalısından şikayetçi değilim ben bu yolun. Sana ulaşmak için attığım her adımla mutlu oluyorum.
 Sana akıyorum, çünkü hayatın akışı kadar doğal sana akışım. Doğa, her cinsin yaşayabilmesi için nasıl kurallar koymuşsa,
 benim yaşamamın da var olmamın da kuralı sensin. Sana akıyorum, çünkü sesin de cismin de kuşatmış durumda beni.
Senin kuşatmana karşı savunma yapmıyorum. Kalemin bütün kapıları açık. Yıkıcı bir kuşatma olmadığını biliyorum.
 Böyle bir teslimiyet rahatsız etmiyor beni. Sana akıyorum, çünkü yüzüne, gözlerine, ellerine baktıkça kendimi görüyorum.
Sesine yüklediğin gizli anlamları çözerken hep kendimden bir şey buluyorum. Sana akıyorum, çünkü paylaşacak daha çok şeyimiz var.
Bugüne kadar paylaştığımız her şey, daha sonra paylaşacaklarımızın da habercisi.
 Hayatın herhangi bir yerinde bir çiçeği birlikte tutup, birlikte koklamak, sonra o kokunun bize verdiği hazla sıkı sıkı sarılmak istiyorum sana.
 Sana akıyorum, çünkü bir insanı tutkuyla, beklentisiz, delice sevmenin ne anlama geldiğini biliyorum.
Birini böyle seveceksem, bu sadece sen olmalısın. Sana akıyorum, çünkü seninle yaşamak sonu hiç gelmeyecek bir şölene benziyor.
Bu şölenin tadını çıkarıyorum. Böylesine keyifli, böylesine eğlenceli bir şöleni yarıda bırakıp gitmek istemiyorum.
Sana akıyorum, çünkü hayatın uslanmaz ruhusun sen. İşte ben bu ruha aşığım aslında.
Seninle yenileniyorum, seninle yüreğime çöreklenmiş ne kadar kötülük varsa arınıyorum. Sana akıyorum. Bütün coşkumla...
Aşka dair ne varsa benimle birlikte onlar da akıyor sana. Benim gibi coşkun bir denizi aktığı yolu çok iyi bilen bir ırmağa çevirebilecek tek güç sendin. Orada kal. Ayrılma yolumun üzerinden. Sana ulaşamasam da bu yolda olmak bile yeterli bana...

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

20.Eyl.2008 Cmt 21:04:03
fiogf49gjkf0d

Ben seni bir okyanusun derinliğinde buldum da sevdim Parlak bir inciydin benim için Paha biçilmez bir inci Ben seni soğuk ve yağmurlu bir günde Seni düşünürken gülüşündeki sıcaklığın içime dolup da Beni sardığı bir anda sevdim.

Seni sadece selvi boyun, siyah saçların yada kara gözlerin Güzel bir yüzün var diye değil Fikirlerinle,konuşmandaki güzelliğin ve benim o kor halde yanan yüreğimle sevdim.

Ben seni derinden ve hissederek sevdim Her kalp atışımda vücudumun dört bir kösesine yayıldığını Beni sardığını her nefes alışımda ciğerlerime işlediğini bilerek sevdim Seni kış gecelerinin o soğuk yatağında birlikte uyuyup beni ısıttığın Yaz sıcağında uyuyamayıp sıkıntılarım olduğun Ve rüyalarımda buluştuğumuz gecelerde sevdim.

Seni ellerinden tutup kanımın kaynadığı Kalbimin yerinden fırlayacağını hissettiğim anlarda O ıslak dudaklarınla beni sevdiğini söyleyeceğin anları düşünerek sevdim.

Sen ne kadar uzak olsan da, Aramızdaki kilometreler nasıl çoksa Bende seni o kadar yoğun ve o denli çok sevdim Seni kalbimde yanan ateşin ile Zihnimde oluşan hayallerin o ay parçası çehrenle Bana derinden bakan o gözlerindeki ışıltıyı göreceğim anları beklerken Kalbimin yanıp tutuştuğu anlarda Gelip o bu ateşi alevlendirerek Bana sarılarak beni sevdiğini söyleyeceğin anları düşünerek sevdim.

Korkuyorum! Hakkettiğin mutluluğu sana verememekten korkuyorum. Seni beni sevdiğinden fazla sevememekten korkuyorum. Senin sevgine layık olduktan sonra başkaları tarafından o sevgiyi kaybetmekten korkuyorum. Seni kazandım derken kaybetmekten korkuyorum.

Aramızdaki maneviyat haricindeki uçurumlardan korkuyorum. Senin kalbini daha fazla kırmaktan korkuyorum. O temiz ve masum göz yaşlarını daha fazla akıtmaktan korkuyorum. Evet korkuyorum; seni kaybetmekten, seni daha fazla üzmekten ... Sana kendimi ifade edememekten korkuyorum.

Yada yanlış anlaşılmaktan korkuyorum. Uçurumun kenarında yalnız kalmaktan korkuyorum. Dostluğuna doyamadan ulu orta yalnız kalmaktan korkuyorum. Yüreğimdeki o ince sizinin bir gün çoğalmasından ve beni sarmasından korkuyorum. Sevgi denen güzelliğinin bir gün beni terk etmesinden korkuyorum.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

20.Eyl.2008 Cmt 20:50:25
fiogf49gjkf0d
AŞIK MI OLUYORUM

Bilmiyorum ki aklım başka yerde
Bilmiyorum ki neden aklım başımda değil
Çok değişik şeyler düşünüyorum
Sanki aklım kalbimle beraber başka yerde
Başka şeyler yapıyor başka şey düşünüyor

Evet anlıyorum düşündüğü bir çift göz
Benliğimi sarsan hissi bir duygu
Ama ne oluyor bana
Yoksa evet yoksa aşık mı oluyorum

Neden duygusal şarkılar beni bu kadar etkiliyor
Neden aşk kelimesi içimi titretiyor
Peki neden kıskançlıklar sardı her yanımı

Her gördüğümde neden boğazım kuruyor
Nabzım hızlı atıp dilim tutuluyor kanım kuruyor
Kendimi kaybedip aklım başımdan gidiyor

Allah ım baktığım her yerde o
Okuduğum aşk romanlarında
Dinlediğim aşk şarkılarında
Sağımda solumda her yanımda

Tüm günlerim değişti
Gündüzüm gecem hep senle
Aklım fikrim hep sende
Senden başka şey düşünemiyorum
Aklımda bir tek sen varsın
Evet şimdi anladım
Ben sana aşık oldum
SENİ SEVİYORUM…

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Politika, Tarih >3 Bin Yıllık Tandır>
  20.Eyl.2008 Cmt 20:29:23
fiogf49gjkf0d

Hasankeyf’te 3 bin yıllık tandır bulundu

Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesinde 3 bin yıllık ekmek teknesi ve tandır bulundu.

Hasankeyf kazı ekibi Başkanı Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, bu yıl 3 ayrı alanda 4 öğretim görevlisi, 20 öğrenci ve 80 işçi ile kazı yaptıklarını belirterek, kale başına giden vadide yaptıkları çalışmalarda yaklaşık 3 bin yıl önce burada yaşayan insanların faaliyet mekanlarını ortaya çıkardıklarını söyledi.

3 bin yıllık ekmek teknesi ve tandır bulduklarını kaydeden Uluçam, şöyle konuştu: “İlk etapta bunun su deposu olabileceğini düşündük. Ancak içinin seramik hamuruyla sıvanmış olduğunu görünce tandır olduğunu anladık. Kayıtlarımıza geçtik. İşin başka ilginç boyutu, bunu tamamlayan hemen yanında ekmek teknesini hatırlatan bir oyma. Buğdayın ezilip belki orada hamur haline getirildiği ve yanındaki tandırda pişirildiği kanaatine vardık. Seramikten yapılan birçok tandır var. Ama tandır taştan oyulmuş ve seramik hamuruyla kaplanmış. Hasankeyf’in en eski kalıntısı diyebileceğimiz tandır ile ekmek teknesi kayalara oyulmuş.”

Ulu
çam, kazılarda Roma döneminde yapılan 42 dükkan tespit ettiklerini, bunların kazı çalışmalarının tamamlandığını, konservasyon ve onarım
çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Hasankeyf’in en eski yerleşim yerinin oyma konut veya
mağara olarak adlandırılan kısımların yerleşime açıldığı bölüm olduğunu ifade eden Uluçam, şöyle konuştu:

“İsa’dan önceki 8. ve 9. yüzyıllarda en eski şehri buluyoruz. Daha sonra Roma döneminde bugün kale başı olarak bilinen daha sonra Artuklular döneminde iç kale haline getirilen kaya kitlelerinin bulunduğu alanda bir garnizon görüyoruz. Romalılar burayı askeri üs olarak kullanmış. Orta Çağ dünyasının başlangıcında çok silik de olsa Süryanileri görüyoruz. Ondan sonra Artuklular dönemi geliyor. 11. yüzyılın sonları ile 12. yüzyılın başlarından 14. yüzyıla kadar Artukoğulları ve Eyyubileri görüyoruz. Bu iki uygarlık, Hasankeyf’e Orta Çağ dünyasında dirliği, canlılığı, sanatı ve zenginliği getiren uygarlıklardır. Bunların halklarının yaşadığı esas şehir 1966’dan itibaren müteahhidin yeni şehrin yapımı esnasında dozerlerle yok ettiği, şu anda gecekondu diyeceğim Hasankeyflilerin yaşadığı alanın altındadır.”

Hasankeyf’in 2007 yılına kültür varlıkları açısından şanssız girdiğini, kışın çok ağır geçmesi nedeniyle zarar gören tarihi eserlerin yıkılmaya başladığını söyleyen Uluçam, İmam Abdullah Zaviyesi’nin minaresinin güneybatı köşesinin bu nedenle yıkıldığını, küçük saray bölümünün olduğu gibi durduğunu dile getirdi.

İlçede iki hafta önce de Ulu Cami’nin tonozlarının göçtüğünü, yan duvarlarının ayrıştığını bildiren Uluçam, Hasankeyf’in tarihi dokusu ve kültür varlıklarının her geçen gün daha hızlı bir yıkım sürecine girdiğini kaydetti.

Uluçam, şöyle konuştu: “Hasankeyf’te kamuya açık kazı yapabileceğimiz alan kalmadı. İlçede belediyeye ait, tapusu belediyede olan Selahiye bahçelerindeki külliye
dışında nitelikli tarihi eser barındıran kamuya ait kazılacak alan kalmadı. Eğer burada bir baraj olacaksa ve Hasankeyf’in kültür tarihi ortaya çıkarılacaksa şu anda meskun mahaldeki yerlerin kamulaştırılması veya boşaltılması gerekir ki bu tarihi eserler ortaya çıkarılabilsin.

<<1...100...200...300...400...500...600...607608609610611612613614615616617 618619620621622623624625626627...700...800...900...983>>