ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
8 Mayıs 2024, Çarşamba 03:23   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...100...200...282283284285286287288289290291292 293294295296297298299300301302...400...500...600...700...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Karnavallar>
  9.Eyl.2009 Çar 16:58:15

Y
ılda bir defa toplumca galeyana gelip bir eğlence silsilesinin içine kendini kaptırmak, herhangi bir olayı eğlenerek anmak ya da kutlamak, halkın yoğun katılımıyla coşmak, bazen sirk etkisi yaratan renkli unsurlarla olayı süslemek, sokak partileri düzenlemek… İşte bunların hepsini bir araya getirip karıştırın, ortaya çıkan renkli ve eğlenceli olaya “karnaval” diyebilirsiniz. Ama karnavalı sadece hoş ve boş bir eğlence olarak düşünmek yanlış olur; kökenleri çok eskiye dayanan, gelenek, kültür, sanat ve hoşgörünün bir yansıması olan şenliklerdir bunlar.
Bazı toplumların gelenekselleşmiş, belli zamanlarda düzenlenen karnavalları vardır. Karnaval mevsimine girildiğinde ülkeye gelen turist sayısı ve civarda toplanan yerli yabancı insanlardan oluşan kitlenin eğlence katsayısı artar, toplu tatil bile ilan edilir. Bakalım bunlara sebep olan meşhur karnavallar nelermiş…
Bakalım dedik ama durun, önce karnaval kelimesi nereden türemiş onu öğrenelim: Latince “carnem” (et) ve “levare” (azaltmak) kelimeleri bir araya gelerek, et yemeyi bırakmaya çağrı yapıyor. Bu durum, Paskalya’dan 40 gün önce et orucuna başlamayı gerektiren eski bir dini inancın uzantısı. Ama modern zamanda, fiziksel dünyaya olan bağlılığı önemsememek, biraz hafiflemek anlamına geliyor. Yani ‘eğlen coş, hayat zaten dertli bir şey, bir de sen kendini sıkıntılara sokma’ gibi bir şey. Eh, isim anlamının karnaval ruhuna uymadığını kimse söyleyemez.

Brezilya karnavalı:
1830’lardan beri karnavallar düzenleyen Brezilya’nın tüm dünyaca tanınan adıyla “Rio Karnavalı” pek meşhur. Nisan ayının sonlarındaki Paskalya tatilinden 40 gün önce başlıyor. Bu sürenin esprisi şu: Dini inanca göre bu 40 gün içinde eğlenmek ve coşmak yasak; dolayısıyla son fırsatın tadını çıkarıyor insanlar.
Rio de Janerio ve Sao Paulo kentlerinde düzenlenen karnaval, binlerce öğrencisinin farklı temalar doğrultusunda dans ettiği samba okulları, “blocos” denen bağımsız sokak grupları ve “bandas” denen samba toplulukları ile iyice renkli geçiyor. Karnavalın başkanı olarak “Kral Momo” unvanını taşıyacak şişman bir adam seçiliyor ve şenliği o başlatıyor. Düzenlenen yarışma ile samba okulları arasında galip gelen belli oluyor. Bu olay günler ve gecelerce devam ediyor ama sadece bu değil; samba okulları tüm yıl boyunca bu yarışma için hazırlanmış oluyorlar.
Aslında olayın özü, eski zamanlarda Paris’te düzenlenen maskeli balo ve lüks partilere özenen burjuva tabakanın bunların benzerlerini kendi ülkelerinde düzenlemeye başlaması ile ilgili. Avrupa kültürünün etkisi, aradan geçen bunca yıl içinde azalmış ve Brezilya’nın kendi renkleri olaya hakim olmuş. 19. yüzyılda Portekiz’den gelen sokak oyuncuları, dansçıları ve müzisyenleri de buna katkıda bulunmuş. Bugün insanların en çok ilgisini çeken karnaval resmigeçidi ise ilk defa 1935’te yapılmış. 1984’te ise karnaval geçitleri için kullanılan Sambadrome Stadyumu inşa edilmiş.

Sadece Rio değil, Brezilya’nın “Bahia” ve “Pernambuco” karnavalları da var. Bahia karnavalı, Rio gibi ulusal değil yerel bir şenlik. Rio’dan farklı olarak sadece samba ritimlerine değil, reggae gibi farklı müziklere de yer veriliyor. 1880’lerden beri düzenlenen karnaval, 1970’lerde değişik bir form almış ve dört ana grubun yer aldığı bir hale bürünmüş. Böylece, şenlikte dini müzikler, üzerinde şarkıcıların ve dev hoparlörlerin bulunduğu kamyonlar, giysi ve danslarıyla kovboy filmlerinden çıkmışa benzer gruplar ve bağımsız Afrika’yı temsil eden topluluklar yer almaya başlamış.
Pernambuco karnavalında, birbiriyle çekişen ya da yarışan gruplar yok. Daha çok tanınan grupların sahne aldığı bir eğlence kıvamında geçiyor festival. Sokaklarda, kulüplerde, şehir meydanında gerçekleşen çeşit çeşit partiler ve dans da cabası.

Mardi Gras Karnavalı
Mardi Gras, aslında yıl yıl ufak oynamalarla tarihi değişen Paskalya yortusunun yaklaşık 40 gün öncesine deniyor. Buna bağlı olarak yapılan kutlamalarla özdeşleşmiş durumda. Aslında Rio’da, Karayipler’de ve daha pek çok yerde düzenlenen karnavalların sebebi bu.

Ama özellikle New Orleans’ta düzenlenen Mardi Gras karnavalı, kendine has ayrı havasıyla karnavallar âleminde özel bir konuma sahip.
New Orleans’a Fransızların getirdiği Mardi Gras, bugün dünyanın en büyük şovlarından biri haline gelmiş durumda. İrili ufaklı partiler, sokak eğlenceleri, renkli maskeli balolar, bol bol incik boncuk ve müzikle eğlencenin sınır tanımadığı bir etkinlik.

Almanya karnavalı
Almanya da eğlenceye olan düşkünlüğüyle tanınan ve dolayısıyla karnaval fırsatını kaçırmayan bir ülke. Diğer benzerlerinde olduğu gibi kostümlü balolar ve karnaval geçitleri ile süslenen şenlikler, ülkenin doğusunda Fasching adını alıyor.
Almanya’da karnaval ve parti sezonu ocak başlarında açılsa da asıl karnaval haftası yine Paskalya yortusu öncesindeki salı günü başlıyor.

Rhineland, Almanya’nın en tipik karnaval bölgesi. İlk olarak 1823’te Köln’de bir karnaval kulübünün kurulması ile başlayan eğlence, bugün Alman Karnaval Birliği adı altında örgütlenmiş durumda. Karnaval sezonunun Kasım’ın 11’inde, saat tam 11:11’de başladığı Rhineland’daki pek çok şehir ve kasabanın kendi karnaval gelenekleri varsa da bunlardan en bilinenleri, Köln, Düsseldorf ve Mainz karnavalları. “Kırmızı Pazartesi” adı verilen günde tüm iş yerleri kapanıyor ve büyük karnaval geçitleri düzenleniyor. Yüz binlerce insan soğuk havaya rağmen bir araya geliyor ve şık giysileri içinde eğleniyor.

Bunların en büyüğü olan Köln karnavalı eğlenceleri, karnaval prensinin başkanlığında yürütülüyor. Kışın zorluklarını ve kötü ruhları kovmak gibi de bir amacı olan şenliklerin en hareketli günlerinde şehrin ana caddeleri bile trafiğe kapatılarak sadece karnaval eğlencelerine ayrılıyor.

Venedik karnavalı
Eldeki bilgiler, bu karnavalın ilk kez 1268’de düzenlendiğini gösteriyor. Venediklilerin eğlence merakı epey eskilere dayanıyormuş anlaşılan. Ama eskiden de bugün de karnavalın simgesi olan şey aynı: maske. Maskenin anlamı ise eski zamanlarda var olan sosyal sınıf ayrımcılığının aşırılığına tepki göstermek ve aslında herkesin eşit olduğunu vurgulamak. Ayrıca bu maske sayesinde karnaval ruhunun temelinde yatan kurallara karşı koyma ve özgürlük düşüncesi de daha kolay anlaşılıyor.
Venedik karnavalının özü, merkezi, simgesi olan maskeler Venedik halkı için o kadar önemli ki bunları yapan ustalara ayrı bir saygı duyuluyor. O maskeler öyle zarif ve güzeldir ki bunları takıp gondollar içinde kanalı geçen insanlar doyumsuz manzaralar oluşturur. Hele bir de sis varsa, hafif ürpermekten kimse kendini alamaz.
Karnavalın teması her sene değişir. Kostüm ve maskeler de buna göre şekillenir. Ama her zaman konfetiler atılır, dev kuklaların başrolde olduğu gösteriler düzenlenir, eski düellolar canlandırılır, canlı heykeller sokaklarda dolaşır. Venedik karnavalı, benzerleri arasında en iddialı ve renkli olanıdır belki de.

Tarihi 11. yüzyıla kadar uzanan Venedik karnavalının sebeplerinden biri, zamanında şehrin Akdeniz’in en güçlü merkezlerinden biri olması ve bunun getirdiği coşkuydu. Zamanla buna, kazanılan zaferler de eklendi. 18. yüzyıl döneminde ise Venedik’in kültür ve sanat anlamında hızla gelişmesi, tiyatro ve balo salonlarının, dolayısıyla gösteriş ve eğlence dozunun artması ile şehrin karnavallara ev sahipliği yapması kaçınılmaz oldu.

Basel karnavalı
Avrupa’nın en renkli karnavallarından biri daha... İsviçre’nin Basel şehri, diğerleri ile yaklaşık aynı zamanlarda başlar. Paskalya’dan 40 gün önce başlayan perhiz günlerinin ilk çarşambasından sonraki pazartesi başlayan karnavalın habercisi, sabah saat dörtte tüm şehrin ışıklarının sönmesidir. Sabahın o saatinde insanlar sokaklara dökülür. Bu kısa karanlığı benzerlerinden aşağı kalmayan renkli bir eğlence izler. Yolları konfetiler kaplar. Bu arada konfeti geleneğinin Basel’den türediğine dair söylentiler de vardır. Tabii yine bir tatil dönemi başlar ve perşembe sabah dörtte şenlik bitene kadar da sürer.

Karayip karnavalı
Trinidad ve Tobago başta olmak üzere, Aruba, Curaçao, Barbados gibi belli başlı Karayip adalarında, iklimin de etkisiyle olsa gerek karnaval zamanına ayrı bir önem veriliyor. Tirnidad’da, neredeyse bir ay süren eğlenceler düzenleniyor. Kostümlü danslar, yarışmalar, partiler ve müzikle dev bir parti içinde yaşıyor insanlar bu süre boyunca. Özellikle perküsyon ağırlıklı yerel bir müzik çeşidi olan “steel pan” karnavalın özünü oluşturuyor. Yapılan steel pan yarışmaları şenlik boyunca sürüyor.

Quebec karnavalı
Dünyanın en büyük kış karnavalı olan Quebec karnavalı, her yıl Kanada’daki Quebec City’de düzenleniyor. Köpekli kızaklar, gece geçitleri, kar banyoları, konserler, hokey karşılaşmaları, buzdan heykeller ve Bonhomme Carnaval ismi verilen kardan adam ile renklenen şenliklerin ilki 1894’te gerçekleştirilmiş. 1.Dünya Savaşı, 1929’daki Büyük Depresyon dönemi ve 2. Dünya Savaşı nedeniyle ara verilse de zamanla eski görkemine kavuşmuş.
Biz konuyu kapatıyoruz ama karnavallar bu kadar değil tabii... İspanya’da Santa Cruz de Tenerife, Cadiz ve Sitgez, Danimarka’da Aalborg, Fransa’da Nice, Yunanistan’da Patras... ve daha niceleri. Dünya bazen çok eğlenceli bir yer olabiliyor!

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Kalemden Yapmışlar Süperrr!>
  9.Eyl.2009 Çar 16:52:15

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >IIITheFaTHerIII Defem kankam doğum günün kutlu olsun>
  9.Eyl.2009 Çar 16:46:27

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >CEM GARİPOĞLU NA **ay çok yakışıklı** DİYEN KIZ MODELİ !!!>
  8.Eyl.2009 Sal 09:38:22
Garipoğlu mısırda ? garipoğlu çinde ? garipoğlu telatube? ,garipoğlu okyanusda?,garipoğlu uzayda?,garipoğlu kutupda? garipoğlu Irakta ? Peki nerede bu garipoğlu?

nedir cem garipoglu sendromu ?
elemanin islediği vukuat sonrası 10 ayrı ülke 20 den fazla ilde ardısıra görülmüs olmasıdır. türk halkı kayışı koparmıştır. baktığı heryerde cem garipoglunu görmekte kız çocuklarına ağır regülasyonlar getirilmektedir. tabiki ikinci bir ihtimal de elemanın ışınlanabilmeyi basarması ordan oraya zıplamasıdır ki zehir emniyet teşkilatinin onu hala bulamamasının da envaye sebebidir. bulun ulan su elemanı daral geldi
artık hergün cem haberlerinden :)

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Politika, Tarih >Gömülü Hazineler>
  8.Eyl.2009 Sal 00:34:51
İstanbul`a gömülü HAZİNELER 1
"İSTANBUL`UN TAŞI TOPRAĞI ALTINDIR" DENİR YA... BU SÖZ BELKİ DE İSTANBUL`DA GÖMÜLÜ HAZİNELER YÜZÜNDEN SÖYLENMİŞTİR. İŞTE İSTANBUL`A DAİR DEFİNE EFSANELERİ;
İstanbul`a gömülü HAZİNELER 2
SÜLEYMANİYE CAMİİ, HARCA KARIŞAN DEĞERLİ TAŞLAR: SÜLEYMANİYE CAMİİ`NİN İNŞAASI SIRASINDA İRAN ŞAHI, İNŞAATIN HIZLANMASI İÇİN DEĞERLİ TAŞLAR GÖNDERİR. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN İRAN ŞAHI`NIN SADAKA VERİR GİBİ GÖNDERDİĞİ DEĞERLİ TAŞLAR DEĞİRMENDE ÖĞÜTEREK SÜLEYMANİYE CAMİİ`NİN CEVAHİR MİNARESİ`NE KATAR.
İstanbul`a gömülü HAZİNELER 3
BALAT- FENER AÇIKLARI: BİZANSLILAR İSTANBUL`UN İŞGALİ SIRASINDA GEMİLERLE HAZİNELERİNİ KAÇIRMAYA ÇALIŞIR. FATİH`İN ASKERLERİ BU GEMİLERİ BALAT AÇIKLARINDA BATIRIR.
İstanbul`a gömülü HAZİNELER 4
CÜZZAMLILARIN HAZİNESİ: CÜZZAMHANE`DEKİ HASTALAR SADAKALARLA GEÇİNİRDİ. CÜZZAM HASTALARINA BAĞIŞ OLARAK VERİLEN ALTINLARIN BİRİKTİĞİ HAZİNENİN KARACAAHMET MEZARLIĞINDA OLDUĞUNA İNANILIYOR.
İstanbul`a gömülü HAZİNELER 5
KUTSAL KASE İNANIŞI: KİMİLERİNE GÖRE HIRİSTİYANLIKTAKİ VARLIĞI BİLE TARTIŞILAN KUTSAL KASE DE ÇEMBERLİTAŞ`IN ALTINDAKİ GİZLİ ODADA BULUNUYOR.
İstanbul`a gömülü HAZİNELER 6
KLEOPATRA`NIN HAZİNESİ: HALKALI`DA KLEOPATRA`NIN SÜT BANYOSU YAPTIĞINA İNANILAN ROMA DÖNEMİNDEN KALMA HAVUZUN DA BULUNDUĞU BÖLGEDE HAZİNE OLDUĞUNA İNANILIYOR.
İstanbul`a gömülü HAZİNELER 7
ZEYTİNBURNU KIYI ŞERİDİ/ NAZİ ALTINLARI: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SIRASINDA NAZİLER, YAHUDİLER`DEN TOPLADIKLARI ALTINLARIN BİR BÖLÜMÜNÜ GOBEN VE BRESLAU ZIRHLILARINA YÜKLEYEREK İSTANBUL`A GETİRİR. ALTINLAR ZEYTİNBURNU KIYI ŞERİDİNDE BİR ARSAYA GÖMÜLEREK SAKLANIR.
İstanbul`a gömülü HAZİNELER 8
OSMANLI BANKASI HAZİNESİ ESKİ İSTİNYE TERSANESİ`NDE: FRANSIZLARIN KAÇIRMAK İSTEDİĞİ OSMANLI`YA AİT KÜLÇE ALTINLAR ESKİ TERSANENİN OLDUĞU YERDE GÖMÜLÜ.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Fıkralar >Gördız mı Bısırman Adamı...>
  8.Eyl.2009 Sal 00:10:55
İki Kürt Kardeş, Şeyh oldukları iddiasıyla Kars’ın bir Kürt köyüne konuk olurlar. Bu kardeşlerden büyüğü Şeyh, diğeri Mürşit pozisyonundadır.
Köye Şeyh geldiğini duyanlar hem merak hem de ilgiyle toplaşırlar. Şeyh hazretlerini rahat bir eve konuk eyleyip ağırlarlar.
Kısa zamanda şeyh hazretlerinin konağı dolup taşar. El-etek öpüşmelerden sonra herkes şeyh Hazretlerinin kerametlerini dinlemek üzere kıpraşmasız bekleşir. Bu durumu sezen şeyh bir iki ıkınıp kıkındıktan sonra dest-duruna toplaşanlara seslenir:
‘’ Ne zaman ki hevade bulut olse, ya yağmur yağecek ya de doli.``
Mürşit cemaate döner ve seslenir:
‘’ Gördız mi Bısırman adami ? ‘’
Şeyh yeniden kerametinden inciler saçar:
‘’ Bir Qari (kadın) ki gebe ole, ya qız toğıreceeek ya de oğleeen. ‘’
Mürşit yeniden ünlenir:
‘’ Gördız mi bısırman adamii ? ‘’

Şeyh Hazretleri bir ara gözucuyla halkı süzerek ne derece etkilenmekte olduklarını belirlemeye çalışır. Kimi insanları yeterince etkileyemediğini düşünmüş olacak ki gözlerini yumar bir titreyişle ‘’Allaaaaaah’’ diye bir nara atar ve gözlerini açıp halkı yeniden gözlemek istediği sırada bu nida sonucunda insanların paniklendiğini görür. Bu ara halktan biri telaşla sorar:
``Ne oldu şeyhim bu çığlığın neye delalet ?``
Şeyh hazretleri alçakgönüllüce yanıt verir:
‘’Heç canım önemli degildi. Şu bizim Erzürüm olti’de bir at bir genci kaçırıp uçurumun kıyısına getirdi, el atıp genci kurtardım.’’ Naram ondan … ``
Mürşit yeniden sesleniyor:
‘’Aheyyy Bımbarek adam !’’
Bu ara yemekler hazırlanmaktadır. Yemek Hazırlama işi Şahan’a verilmiştir. Şahan Tavuklu Pilav hazırlatmış ve servisi de kendisi üstlenmiştir. Herkesin tabağına pilav koyup üstüne tavuk eti koymuşken, Şeyhin tabağına önce et koyar, üstüne de pilav…
Servis yapıldığında Şeyh önüne konan tabağı etsiz pilav sanar; bu nedenle beğenmemiş olacak ki kendi tabağını parmak ucuyla itip başka bir tabağı almaya yeltenir
Şahan sorar:
‘’Ne oldu şeyhim, yemek tabağını beğenmedin mi?’’
Durumdan hoşnut olmayan Şeyh Kızgın ve sitemkarca :
‘’Evladım neden benim tabağıma et koymadın ?’’ diye söylenince Şahan öfkeyle gürlemiş:
‘’Ulan Kavat, sen buradan Erzurum Oltu’da atın sırtındaki genci görüyorsun da niye pilavın altındaki eti göremiyorsun?

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >`EGER` degil, `CUNKU` degil, `RAGMEN` sevin>
  8.Eyl.2009 Sal 00:02:59

`EGER` degil, `CUNKU` degil, `RAGMEN` sevin
Masumi Toyotome diye bir Japon yazmis bu yaziyi.
"Dunyada sevilmek istemeyen
kisi yok gibidir diye basliyor. Ama sevgi nedir?,
nerede bulunur?, biliyor muyuz?"
diye soruyor. Sonra anlatmaya basliyor... Sevgi uc
turludur.
Birincinin adi `Eger` turu sevgi.
Belli beklentileri karsilarsak bize verilecek
sevgiye bu adi takmis yazar. Ornekler veriyor: eger iyi olursan baban,
annen seni sever. Eger basarili ve onemli kisi olursan, seni severim.
Eger es olarak benim beklentilerimi karsilarsan seni severim.
Toyotome en cok rastlanan sevgi türü budur diyor. Karsilik bekleyen sevgi.
Yazara gore evliliklerin pek cogu `Eger` turu sevgi uzerine kuruldugu icin
cabuk yikiliyor. Gencler birbirlerinin o anki gercek hallerine degil,
hayallerindeki abartilmis romantik goruntusune asik oluyor ve beklentilere giriyorlar.
Ikinci tur: `CUNKU` turu sevgi...
Toyotome bu tur sevgiyi soyle tarif ediyor: Bu tur sevgide kisi bir sey oldugu,
bir seye sahip oldugu ya da bir sey yaptigi icin sevilir. Baska birinin onu sevmesi,
sahip oldugu bir nitelige ya da kosula baglidir. Ornek mi? Seni seviyorum.
Cunku cok guzelsin (Yakisiklisin). Seni seviyorum. Cunku o kadar populer,
o kadar zengin, o kadar unlusun ki. Seni seviyorum.
Cunku bana o kadar guven veriyorsun. Seni seviyorum.
Biri disa gosterdikleri oteki yalnizca kendilerinin bildigi. Insanlar sandiklari kisi
olmadigimizi anlar ve bizi terk ederlerse korkusu buradan dogar.
Ikincisi de ya gunun birinde degisirsem ve insanlar beni sevmez olurlarsa endisesidir.
Japonya`da bir temizleyicide calisan dunya guzeli kizin yuzu patlayan kazanla
parçalanmis. Yuzu fena halde cirkinlesince, nisanlisi nisani bozup onu terk etmis.
Daha acisi ayni kentte oturan anne ve babasi, hastaneye ziyarete bile gelmemisler,
artik cirkin olan kizlarini. Sahip oldugu sevgi, sahip oldugu guzellik temeli
ustune kurulmus oldugundan bir gunde olmus. Guzellik kalmayinca sevgi de
kalmamis. Kiz birkac ay sonra kahrindan olmus...
Japon yazar toplumlardaki sevgilerin cogu `Cunku` turundendir ve bu tur sevgi,
kaliciligi konusunda insani hep kuskuya dusurur diyor.
Peki o zaman, gercek sevgi, guvenilecek sevgi ne? Ve iste sevgilerin en gercegi:
Ucuncu tur sevgi: `Ragmen` ...
Bir kosula bagli olmadigi icin ve karsiliginda bir sey beklenmedigi icin?
Eger turu sevgiden farkli bu. Sevilen kisinin cekici bir niteligine dayanip
boyle bir seyin varligini esas olarak almadigi icin Cunku turu sevgi de degil.
Bu ucuncu tur sevgide, insan Bir sey olduğu icin degil, Bir sey olmasina ragmen
sevilir. Esmeralda, Quasimodo`yu dunyanin en cirkin, en korkunc kamburu olmasina
Ragmen sever. Asil, yakisikli, zengin delikanli da Esmeralda`ya cingene
olmasina ragmen tapar. Kisi dunyanin en cirkin, en zavalli, en sefil insani olabilir.
Bunlara ragmen sevilebilir.
Alıntı

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Kısmet Değilmiş - Cengiz AKALIN>
  7.Eyl.2009 Pzt 16:46:08

Bana kısmet degil,severken,sevilmek
Seni seviyorum derken gözlerinde kendimi görmek
Helaller bana haram,haramlar ise helal olmuş
Gözlerimden akan yaşlar benim için gülmek...

Şimdi sevgimi çektim,sevmelerden
Şimdi gönlümü çektim,gönül vermelerden
Aşk ve sevgiyle yanıp tutuşurken
Aşk`a ve sevgiye yabancı düştüm ben...

Hayatıma yeni,temiz bir sayfa açtım
Ben aşk`tan degil kendimden kaçtım
Bu kirli,bu düzeni bozuk hayatta
Dünya şaşırmadan nasıl dönüyor,buna şaştım...

Güneş doğudan doğup,batıdan baterken
Ay her gece karanlıklara ışık saçarken
Dünya bu düzenini korurken
Bizler nerede yanlış yaptık bunu anlayamadım...

Bana kısmet degilmiş,sevdigimin dizlerinde yatmak
Bana yabancıymış,dünyanın bu düzeninde yaşamak
Bana haram,bana yasak olmuş
Sevdigimi aşk`ımın kıblesi yapıpda,aşk`ıma tapmak...

YAZAN:Cengiz AKALIN

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Kimse Bilmiyor>
  7.Eyl.2009 Pzt 16:43:24

Kimse bilmiyor
Neden ağladıgımı

Kimse görmüyor
İçimdeki dayanılmaz ağrıyıKimse görmüyorYüreğimden sızan kanlarıKüçücük odamdaKüçücük dünyamdaEvrene sığacak kadar

Herkesi saracak kadarKoskoca bir yürekTaşımaktayım
Ne sevgiler büyüttüm
Ne umutlar yeşerttim
Ne acılar besledim
Bir özlemlerimi sığdıramadım

Bir de özgürlük aşkımı
Küçücük odamdaKüçücük dünyamda

Koskoca yüreğim
Sancılar içindeKafeslerde,zincirlerdePrangalarda

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Erkek Modelleri, Hangi Erkekle Çıkılır, ERkeklerin Özelikleri.>
  7.Eyl.2009 Pzt 16:39:21
HER ERKEKLE ÇIKILMAZ. ÖNCE ONU TANIMAYA ÇALIŞIN HANGİ KATAGORİYE GİRİYOR ACABA

1:KIRO

Nerede rastlarsın?

Plajda havuzda lüks otellerde gece kulüplerinde otobüste vapurda... Kısacası her yerde! Özellikle de İstanbul sokaklarında!

Nasıl tanırsın?
Onu tanımak için fazla çaba harcamana gerek kalmaz giyinişi ve davranışlarıyla hemen kendini belli eder. Genellikle beyaz çorapları boynundaki altın zinciri ve elindeki tespih onu ele verir. Ama artık modern görünüşlü kırolar da var. Yine de onları farketmek çok kolay!

Neden çıkılmaz?
Çünkü girdiğin her ortamda seni rezil eder. Onunla konuşacak fazla ortak konu bulamazsın. Aynı zamanda maçodur; seni sahiplenir ve her şeyinden haberdar olmak ister.

2 :İNEK

Nerede rastlarsın?
Okulda dershanede kütüphanede panellerde seminerlerde iş yerinde...

Nasıl tanırsın?
Genellikle okumaktan gözleri bozulmuştur ve gözlük takar. Modayı takip etmez. Süveter gömlek kumaş pantolon giyer. Sürekli bir şeyler okur; aslında gördüğü her şeyi okur.

Neden çıkılmaz?
Çünkü onunla sadece kitaplardan ve derslerden konuşabilirsin. Sosyal yönü zayıftır; partiler konserler hiç ona göre değildir.

3: ÇAPKIN

Nerede rastlarsın?
Çapkınlık yapılabilecek her yerde; havuz başında barlarda gece ve spor kulüplerinde en lüks semtlerde otellerin pazar sabahı kahvaltılarında...

Nasıl tanırsın?
Bakışları ve muzip gülüşleri onu ele verir. Genellikle yakışıklı ve havalı olur. Her zaman kendinden emin görünür; burnu havadadır. En büyük zevki çevresindeki her kızı etkilemeyi başarmaktır.

Neden çıkılmaz?
Yakışıklılığına kapılmamak gerek çünkü seni çok üzer! Etraftan gelen "Seninkini gördüm yanında bir kız vardı" gibi söylentiler seni bunalıma sürükleyebilir.

4: MAÇO

Nerede rastlarsın?
Nereden çıkacağı hiç belli olmaz. Ne de olsa her erkeğin içinde biraz vardır!

Nasıl tanırsın?
Bazıları kendini hemen belli eder bazıları ise gizli maçodur. Genellikle erkek arkadaşlarıyla takılır. Futbol maçlarını kaçırmaz. Klasik giyinir; Koyu renk takım elbise beyaz gömlek siyah ayakkabı duştan sonra sadece taranıp bırakılmış saçlar...

Neden çıkılmaz?
Giyimine hareketlerine makyajına arkadaş ilişkilerine kısaca her şeyine karışır. Sana kısıtlamalar getirir ve sürekli kendisine hizmet etmeni bekler. İlk günlerde bu hareketlerine göz yumabilirsin ama kısa süre sonra seni rahatsız etmeye başlar. Ayrıca seni eve kapatıp kendisi çapkınlık yapar!

5: İMAJ ADAMI

Nerede rastlarsın?
Nerede kalabalık varsa orada! Bir akşam popüler bir mekanda bir akşam marjinal bir eğlence kulübünde...

Nasıl tanırsın?
İlk görüşte onu tanımak biraz zordur. Modayı takip etmeye çalışır ama başarılı olduğu pek söylenemez. Her konuda söyleyecek bir lafı vardır ama genellikle boş konuşur ve anlattıkları yüzeyseldir.

Neden çıkılmaz?
Onunla uğraşmak zordur. Kişiliği oturmamıştır; kompleksleri vardır. Bunu sana da yansıtır. Yanında kendini kötü ve yetersiz hissetmene neden olur.
<<1...100...200...282283284285286287288289290291292 293294295296297298299300301302...400...500...600...700...800...900...983>>