ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
6 Mayıs 2024, Pazartesi 00:14   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...500...600...686687688689690691692693694695696 697698699700701702703704705706...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Yıl 2043 , Ünlülere Bakın..>
  17.Ağu.2008 Pzr 01:56:22
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Eskiçağ İnsanları (Portre)>
  17.Ağu.2008 Pzr 01:43:05
fiogf49gjkf0d
Eskiçağ İnsanları

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Zamanın Durduğu An>
  17.Ağu.2008 Pzr 01:12:17
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >Erkeklerin Erken Ölme Nedenleri>
  17.Ağu.2008 Pzr 00:54:21
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Göller Ve Efsaneler Ülkesi BİNGÖL..>
  16.Ağu.2008 Cmt 20:54:49
fiogf49gjkf0d
Göller ve efsaneler ülkesi Bingöl ün tarihine bir göz atalım...
Sonra turnalar gölüne gidelim ve gölün üstünde yüzen adaların üzerinde seyahatin güzelliğini gözler önüne serelim....

Bilgöl ün Solhan ilçesine bağlı Hazarşah Köyü Aksakal Mezrasında bulunan Yüzen adalar yaklaşık 50 metre derinlikteki bir gölde yer alıyor.

Alanı 400 metrekare derinliği 50 metre olan gölün dip akıntısı var ve su devir daim yaparak temiz kalıyor...

Yaz ve kış aynı seviyede kalan su tatlı ve berrak olup hiç bir madensel tuz ihtiva etmiyor

Göl üzerinde hareket eden üç ada var. Adaların göl ve çevre ile hiç bir bağı yok ve serbestçe yüzebiliyor. Ancak yanda görülen sazlık arazilerin altı da boş ve göle dahil. Yani yeni kopmlar olması halinde ada sayısı artabilir.

Tehlikeli görünmesine rağmen toplu hatıra fotoğrafı çektirenler dahi varmış...

Şimdi sizlere sabit bir ağacı ölçü alarak adaların göl üzerindeki hareketlerini seri resimlerle algıtlamaya gayret edeceğim. Bundan sonraki karelerde ağaç ve adanın konumuna dikkat...

Yüzen adaların konumları her an gölün yüzeyinde başka bir konumda görüntülenebiliyor..

Ama en güzeli onları yakından görmek ve hatta üzerine çıkıp göl üzerinde gezinti yapma keyfini tatmak. Bu zevki tatmak doğayı seven herkes için tarifsiz bir haz...

Ve son bir soru soralım: Bu doğa harikası sizce başka bir ülkede olsa günde kaç bin dolar gelir sağlardı?

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Kendime Verdiğim Ömür>
  16.Ağu.2008 Cmt 19:42:22
fiogf49gjkf0d

Sen uçurumsun, tutunamam.

Tutsak düşer çığlıklarım,
Gözlerinin akşamında..
Oturur sana ağlarım...

Düğümlendim..
Her bir düğümü tek tek çözmeye çalıştıkça ellerimle, yeni düğümler oluşuyor adeta, hiç çözülmeyecekmişçesine..

Bu kez her şey daha zor...

Aslında zor olan ne sensin ne de hayat. Zor olan benim bana..

Artık zor geliyorum kendime.. Yoruldum...

Bir daha düşersem, kalkamayacağım ayağa, hissediyorum. Belki uzatacaksın elini ama, bu kez ben tutamayacağım, biliyorum...

Gözümün bebeğinde, yüreğimin en saklı yerindesin sen. Kimselere göstermiyorum seni, hatta bazen kendimden bile gizliyorum.

Varsın aklım sensiz bilsin yüreğimi...

Yokluğun içimi acıtıyor. Buna rağmen kal istiyorum, içimde bir yerlerde.

Sanki seni çıkarıp atarsam, tamamen kaybolacakmış gibi geliyor sana dair ne varsa.

Sana ait olan izler silinip yok olacakmış gibi, senli kelimeler yazamayacakmış gibi kalemim bir daha..

Her tutunmaya kalktığımda sana, dipsiz kuyulara çekiliyor ruhum. Çıkmaya çabalarken gücüm tükeniyor gitgide. Bir gün temelli bitecek, fark ediyorum..

Tüm şarkılarım, tutsak olup sensizliğe, çığlığa dönüşüyorlar içimde. Yüreğimle bağırıyorum, sen duymuyorsun, sen bilmiyorsun..

Bir zamanlar gecelerimi aydınlatan gözlerin, şimdi karanlığa çağırıyorlar beni. Kapatıp gözlerimi, düşlerimde buluyorum seni. Açtığımda yine gidiyorsun. Ve ben yine karanlıklara uyanıyorum.

Üşüyorum...

Beni üşüten ne ayazları kışın, ne de yalnızlığım. Yokluğun üşütüyor beni, bir yandan yakarken yüreğimi..

Göremezsem gözlerini, hiç aydınlanmayacak günlerim..

Tutamazsam ellerini, hiç ısınmayacak yüreğim...

Üşüyorum, ödünç ver ellerini..
Üşüyorum, üstüme ser yüreğini...
Sağ yanım dertli,
Sol yanım ayaz,
Savur gönlüme yangının küllerini...

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

16.Ağu.2008 Cmt 19:37:51
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

"çünkü susmaktır aşk"

Kar topluyor kırdığımız aynalarda halâ saklı sûreti aşkın. Aşkın çocukları, atalarının kovulduğu diyarlara peşlerine taktıkları bulut uğultusu ve peşlerine takılan karanlık yüzlü hafiyelerle dönüyorlar bir gece vakti;
ahali şaşırıyor.
Birazdan kar yağacak çünkü, bunu biliyor rüyâlarını unutmayan çocuklar. Unutmuyor ve soruyorlar çarşılarda, banka kuyruklarında, kampüslerde biriken kalabalığa: "Siz de masmavi ağladınız mı hiç rüyânızda? "Soruyor ve sonra ağlıyor aşkın çocukları; zira maviyi hatırlayan çıkmıyor aralarından, ağlamanın ne demek olduğunu da. Aynalara bakmayı ne çok ertelediniz, diyor çocuklar ve aynaların ardında boy veren şiir ağaçlarıyla dilsiz dudaksız konuşmayı. Oysa aynalar bu şehirde hepten kırık.

-Kırmadık mı aynaları?
-Siz hâyâl görüyorsunuz,
diyor ahali, biz ayna bilmeyiz ve sevmeyiz soru soranları. Gelenler yürüyor şehrin dışına, bu gün, diyorlar, bu gün Aşk ın sene-i devriyesi olmalı.

Birazdan kar yağacak, kar topluyor kelimeler. Yollar çaprazlandığında patikalara çıkan, sular kabardığında kıyıya inen aşkın görkemli terekesine göz dikenler, yağmalayacak ne bir altın para ne de bir atlas göynek bulabiliyorlar.

O ki, yalnız kızıl bir küheylanın terli soluyuşunu miras bırakıyor çocuklarına. Çünkü, koşmaktır aşk, her yılgı sabahında yeniden ve yeniden doğrulup. Terlemektir taş atarken denizlere, solumaktır gül kesimi bir ân ı. Gökyüzünü kızıl bestelerin öpüşleriyle onarmaktır.

Aşk, öldüğünde geriye ölüm kadar diri lisân bırakmaktır.

Aşkın çocukları bunu da biliyor ve garbın tâ ucundan görülebilen bir ateş yakıyorlar, ölümcül bir merhametle diriltmek için bütün lügâtları.

Tek bir kelime sağ kurtuluyor yalazlardan: isyan!
Bu gün, diyorlar sonra, bu gün Aşk ın nevruzu olmalı.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

16.Ağu.2008 Cmt 19:36:44
fiogf49gjkf0d

Düşlerde sevdim seni, söyleyemedim..
Sessiz öptüm nefesini, söyleyemedim

Ben seni,hep senin bilmediğin zamanlarda, senin bilmediğin mekanlarda sevdim..Bunu sana hiç bir zaman söyleyemedim.. Anlatabilecek kelime bulacağımı hiç sanmadım.. Düşlerimdeydin hep.. Öyle büyüktü ki varlığın beni aştı ama sana ulaşmadı..
Ben seni, hep uzak sevdim, uzak öptüm..Sessiz, sakin, sen rahatsız olma, ürkme diye, benden kaçma diye usulca öptüm.. Her nefesim senindi.. Çünkü ben, sen nefes alıp verdikçe vardım.. Ama sana nesesimi, ne nefesimi duyuramadım.. Çığlık oldu sevgim, çarptı herkese..Bir sana teğet geçti.. Öğrenemedin..Söyleyemedim

Sana ben şiirler, sözler büyüttüm,
Sana ben baharlar, yazlar büyüttüm,
Sana ben hummalı gizler büyüttüm,
Söyleyemedim..

Her kalemin ucuna düşen harf sendin.. Her dilimin ucuna gelen kelime sendin.. Ben her yazdığım kelimede seni büyüttüm, ben her kurduğum cümlede seni büyüttüm.. Sen bilmedin, ben söyleyemedim..
Bahar sen varsan gelirdi, yaz sen varsan güzeldi.. Her gelişin bahar,her dokunuşun yazdı bana.. Ben her bahar hüzün kaplar, her yaz yaşlar akıtırdım yokluğunda... Ben her baharı sen diye bekledim, ben her yazısen diyegeçirdim.. Bütün güzelliklerini sana büyüttüm.. Sen bilmedin,ben söyleyemedim..

En ateşlisi sanaydı aşkın.. En güzeli, belkide enbüyüğü sanaydı..Gizli gizli yanardı yüreğimde.. Aşkım büyüktü, ateşi büyüktü, giz ihepsinden büyüktü.. Gösteremedim.. Nasıl beni yakıp,erittiğini bilemedin.. Oysa sen buz gibiydin.. Yine de gelmedin.. Nasıl bir yürek büyüttüm sana gizli gizli.. Sen bilmedin, ben söyleyemedim

Şarkılar yazdım sana, okuyamadım..
Hep yanımdaydın oysa, dokunamadım..

Sana ben hayaller, düşler büyüttüm,
Sana ben gözümde yaşlar büyüttüm,
Sana ben hummalı aşklar büyüttüm,
Söyleyemedim..

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

16.Ağu.2008 Cmt 19:34:15
fiogf49gjkf0d
SEVMEYE ENGEL DEĞİL MESAFELER

Günün birinde birisi, karşınıza geçip
Mesafeler aşkı öldürür derse buna şiddetle karşı çıkın.
Çünkü aşk, dil, din, ırk ve kilometre tanımaz...
Ayrı şehirlerde, hatta başka ülkelerde de olsanız bile, seviyorsanız bunun bir engel olmadığını
anlarsınız.

Bazen aynı anda telefonlara sarılırsınız, bazen de eş zamanlı mesajlar çekersiniz sevdiğinize.
Bu özel anlara şaşırırsınız ama inanırsınız.

Bunun tek açıklaması seviyorsunuzdur, seviyordur...
Her zamankinden daha fazla hasret anlamı yüklenmiş şarkıları

dinlemeye başlarsınız, özlem dolu şiirler okumaya iter sevginiz sizi.

Hiç umulmadık anlarda gözleriniz dolabilir, ağlamak istersiniz...
Yaşamdaki her güzelliği uzaktaki sevgilinize adamaya başlarsınız.
Artık yağan yağmur daha farklı hislere götürür sizi.
Gördüğünüz gökkuşağının doğu ile batıyı renkleriyle birbirine bağlaması da uzaklardaki sevdanızı
hatırlatır usul usul...
Bazı zamanlar içinize bir ateş düşer...

Sevdiğinizle özlem denizinde yüzerken, ona dokunmak, yüzüne doya doya bakmak istersiniz. İlk uçakla
ya da ilk otobüsle karşısına çıkarsınız.
Elinizdeki çiçekleri ona verdiğiniz an, onun gözündeki mutluluğu görüp aşkın en kutsal ödülünü
alırsınız Her görüşme yürekleri daha da büyütür ve kocaman harflerle aşk ı gönül defterinize
yazarsınız.

Ancak akrep ile yelkovanın yarışı devam eder ve saatlerin her zamankinden daha çabuk tükendiğine
şahit olursunuz sevdiğinizin yanında.

Dönüş yolculuğunda bir sonraki buluşmanın hayalleri sizi sararken
yolların ve dağların sevginize şahit olmasından memnuniyet duyarsınız.
İşte uzaklarda aşkı böyle benzer tekrarlarla yaşarsınız, ayrı şehirlerin inadına...
Ve biri günün birinde karşınıza geçip size Mesafeler aşkı öldürür derse buna şiddetle karşı
çıkarsınız!
Çünkü aşkın dil, din, ırk ve kilometre tanımadığını

Herkese en iyi siz anlatırsınız...

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Sen Uyurken Rüyalarında Ben Var Mıyım?>
  16.Ağu.2008 Cmt 19:32:53
fiogf49gjkf0d

<<1...100...200...300...400...500...600...686687688689690691692693694695696 697698699700701702703704705706...800...900...983>>