ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

15 Mayıs 2024, Çarşamba 02:58   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<1...1415161718192021222324 25262728293031323334...39>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

SteLLaR

SteLLaR resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 01:09:54sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Selam ; Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Prangaxxx Beyin koymuş olduğu resim beni çok üzdü.Her kim olursa olsun sonuçta hepimiz birer bireyiz(insanız).Ama bu gibi konularda taviz vermektende kaçınmıyoruz.Bu gibi toplumu küçük düşürecek insanları rencide edecek görüntülerin aleme ibret olmasını temenni ederim.Veyahut başörtülü olması işi biraz daha yokuşa sürmekte,Ülkemizde bağımsızlığı kabullenmeyen bir kesim bulunmakta bu kesim 1960 yıllardan belli aktif.Bu kesim halkın düzenini bozmakla suçlansalarda yine olan laik kesime oluyor..Çünkü en çok anayasaya sahip çıkan laik bir düzen kurmak isteyenlerdir (Ondan).En çok anayasıyı kabullenen Atatürk devrimlerine sahip çıkan kesimlerdir (Ondan).Bugün anayasıyı 60 lı yıllara rağmen birileri bozmak istiyorsa onlarda hala ortalarda çirit atarak , siyasi bir simge haline getirdikleri başörtüyü laik bir cumhuriyetin ana beyanı yapmak istemeleridir.Halkın bağımsızlığını devletin laikliğini kimsenin bozmaya hakkı yoktur..Siz hala başörtüyü takın ABD sizi ülkesine seve seve kabul eder

ALEEVVVV

ALEEVVVV resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 01:32:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

3xxx burda anlatmak istedigim şuydu sadece ZORLAMAile baş örtülenlerin ... cevresinden uzaklaşınca içinden ne gelirse onu yapdıgıydı... aşkda bu  ZORLA başını baglayanların ortaya cıkarmasıydı duygularını...

HAYATIMIN MERKEZİNE AŞKI KOYMADIGIMI SANIRM İYİ BİLENLERDEN BİRİSİN

SAYGILARIMLA

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 02:01:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

GARİP!

Hala sokaktaki mahreme laf atıyoruz. Bize ne ne yapıyorlarsa. Ne bu? Magazinel yaşam diye buna deniyor. Yaşamımız magazin olmuş. Bir fotoğraf cekiliyor ve doğru veya yanlış diyoruz. O fotoğraf ile tüm O şekil giyinenlere atıf mı yapılıyor? O şekil giyinenlere, Siz de mi böyle davransanız size bir şey denmez deniyor? Bu mudur gelişmişlik? Parkta bu şekil davranmışlıklar doğru mudur? Sizin kızınızı bu şekil görseniz afferim kızım afferin mi dersiniz? Neden bir YANLIŞI cımbızla cekiyor ve öne sürüyoruz? Bu davranış ahlakî midir? Ne yani ne?

AŞKını yaşamışmış. Burada aşk yok başka duygular var bence. AŞK BİR PARKTA ÖPÜŞMEK MİDİR? Bence daha kutsaldır. Daha özel birşeydir. Özel olanları bu şekil milletle paylaşmayı AŞK da affettirebilir mi? Aşkı anlamak için Hasanboğuldulara, Aslı ile keremlere, Ferhat ile Şirinlere vs vs bunlara bakmak gerekir. Bizim özümüzdür onlar. Başka bir ülkedeki AŞKLARI(?) örnek alırsak yazık olmaz mı? Ferhat neden aşkı için dağları deldi, Hasan neden o tuzu taşıyamadı attı kendini ölüme? Bunların hepsi destansı değil mi? ama Hangimiz bunları yapabiliriz aşkımız için. Biz AŞKIMIZI HERKESİN önünde istediğimiz gibi yaşarız değil mi? Konu bu değildi ama, neyse...

muratugras82

benical

benical resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 02:20:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

*** sen neden bahsedıyosun ailende bir buyugune  bir sor bakalım  sag sol olaylarında  neler olmus, alt tarafı  bır yasa  diyosun herkezın fıkrıne saygım vardır ama   acın gozunuzü uyanın artıkk

wiyerriy

wiyerriy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 13:14:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

DİN VE TARİH CAHİLİ DİN DÜŞMANI KARA CAHİLLER

Tarihçi Doç. Dr. Caner Arabacı, "Kurtuluş Savaşı laiklik adına değil, İslâm ın kurtuluşu ve Hilâfet in devamı için yapılmıştır" dedi ve ekledi:

“Samsun’da Mustafa Kemal’i Belediye Meclisi’nden Hacı Molla karşılamıştır. Daha sonra 25 Mayıs’ta Havza’da da Belediye Reisi Hacı Ömer’in yanı sıra ulemadan Hacı Mustafa Efendi ve Müftü Vehbi Efendi gibi dini önderler karşılamıştır

Mustafa Kemal Atatürk’ün beraberindeki din adamlarının desteğiyle Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı il Samsundur.

Selçuk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Caner Arabacı, Kurtuluş Savaşı’nın ‘laiklik’ adına yapılmadığını, Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı boyunca mücadelenin

“Hilafet, Saltanat ve İslâm’ın kurtuluşu için olduğunu”

söylediğini, Unutmayın.

İslâm düşmanlığı yapanların Kurtuluş Savaşı tarihini bilmediğini kaydeden Arabacı, “Samsun’da Mustafa Kemal’i Belediye Meclisi’nden Hacı Molla karşılamıştır.

Daha sonra 25 Mayıs’ta Havza’da da Belediye Reisi Hacı Ömer’in yanı sıra ulemadan Hacı Mustafa Efendi ve Müftü Vehbi Efendi gibi dini önderler karşılamıştır.

6 Haziran günü Büyük Cami de okunan mevlitten sonra, Belediye önünde düzenlenen büyük gösteride halk kurtuluş mücadelesi için yemin etmiştir.

Bu da gayet doğaldır, çünkü dini önderlerin, ülkenin zor dönemlerinde her zaman doğal bir kanaat önderliği konumu vardır” dedi.

MUSTAFA KEMAL’İN ETRAFINDA DİN ADAMLARI VARDI

Arabacı, Kurtuluş Savaşı boyunca Mustafa Kemal’in de dini önderlerin desteğini almaya özen gösterdiğini kaydederek, düzenlenen 30 kongre ve 100 mitinge çoğunlukla din adamlarının öncülük ettiğini söyledi.

Arabacı, şöyle dedi: “12 Haziran günü Amasya ya gelen Mustafa Kemal i karşılayıcılar arasında yine oranın müftüsü Hacı Tevfik Efendi vardı.

Tevfik Efendi, ‘Paşam, bütün Amasya emrinizdedir hemen’ diyerek desteğini bildirdi.

Mustafa Kemal de hükümet konağı salonunda Amasyalılara, ‘Amasyalılar! Padişah ve hükümet, itilaf devletlerinin elinde tutsaktır.

Yurt elden gitmek üzeredir.

Bu kötü duruma çare bulmak için sizlerle işbirliği yapmaya geldim’ şeklinde bir konuşma yaptı.

Mustafa Kemal’in Sivas kongresinde kaldığı ev, Sivas Müftüsü nün eviydi. Meclis te iki yardımcısı şeyhti.

Biri Mevlevi postnişini Abdulhalim Çelebi Efendi, diğeri de Bektaşi şeyhiydi.”

Alıntıdır.

Sizler Böyle devam edin ve Dış güçlerin ekmeğine Yağ Sürmeye devam edin Bu savaşdan ne Türban yanlıları Kazanır nede Türban Karşıtları Bu yaptıklarımız sadece bizlere zarar verir. Sonumuz Irağa Benzemesin Önce İç savaş Sonrada Dış Güçlerin Bizleri İstilası Başlicak. Uyan ey halkım. Oynanan oyunu görmicek kadar kör olmayalım. Sonumuz Irak gibi Olmasın 2 gün sonra Dış güçler derlerse türbanlılara biz size  Bu Özgürlüğü veririz ama bize Türkiyeyi İstilada yardımcı olun. Yada Türban Karşıtlarına Demezlermi Biz Bu Türbanlıları Türkiyeden Yok Edeceyiz. Türban Karşıtlarının desteğini istiyoruz demezlermi. Ozaman Irakdan Farkımız Kalırmı.

Daha Sonrada Irakda Olduğu gibi. Kürtlere demezlermi Dış Güçler Türkiye Sizi İstemiyor Gelin Biz Türkiyeye Savaş Açarken Sizlerde Bizden Yana Olun Ozaman Onlara Yaptığınız Haksızlıkdan Dolayı Bunu sizcede Kabul etmezlermi. Yada Türklere Bu Kürtler Geri Kafalı Cahil İnsanlar Nasılsa Sizlerde Kürtleri Sevmiyorsunuz. Bizde Size Yardım Edelim ve Kürtlerin soyunu Kurutalım Demezlermi. Bunun daha bir çok Örnekleri vardır. Sağ sol.gibi

Nerde Kaldı Çanakkalede Cephane- Erzak Taşıyan Nene Hatunlar Nerde.

Yıllarca Hep beraber Savaşmışız. Yeri Geldi Aynı Okulda Ev arkadaşınızdı. Aynı sınıflarda Okudunuz. Aynı İşyerini Paylaştınız.Aynı Ekmeği Paylaştınız. Bayramlarda Bayramlaştınız. Onların Evlatları şu anda Vatanlarımızı koruyorlar. Onlarda Vatan İçin Canlarını Veriyorlar. Yetmezmi Bu kadar boş muhabbet 3 5 Tane Kendini Bilmez Din düşmanı İçin Bu saydıklarımın hepsini gözardımı edeceksiniz. Türkiyenin Yaptığı Tüm Savaşlarda Kürdüde Vardı. Türkde Vardı. Düşüncesi Sadece İslam Olanda Vardı. Belki İçlerinde Allaha İnanmayanlarıda Vardı. Ama onların hepsinin Ozaman düşündükleri tek şey vardı. Oda Ben bu Vatanda Yaşıyorsam bende bu Vatan İçin Canımı seve seve veririm demeleriydi. Onlar ozaman deseydiler Beni ne İlgilendirir. Türkiye Türklerin beni İlgilendirmez. Ben Fransızlarla- İngilizlerle-Yunanlılarla Yaşamışım. ne fark eder mantığı İle Baksalardı. Sizce ne ler olurdu. Sizlerde bunları düşünüyorsunuzdur. Buna Eminim Ama Kendinizi Kandırmaya devam ediyorsunuz. Bunları Görmek İstemiyorsunuz.

Saygılarımla

boldman007

boldman007 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 13:33:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Arkadaşlar öncelikle bu başlığı sürekli takip ediyorum ve bazı arkadaşlarımızın yada şöyle söyliyim bazı zihniyetlerin bi noktaya çakılı kalıp o noktadan ayrılmamak için ellerinden  geleni yaptıklarını görüyorum.. Öncelikle şunu anlayıp bilmeliyizki ülkemizde türban sorunu diye bi sorun yok  ülkemizdeki sorun dini simgelerin yani türbanın siyasete alet edilmesi çoğu arkadaşımızın olaya bireysel yaklaştığını ve bu iğrenç politikaya alet edildiklerini görüyorum ..Eşitlik diyosunuz başı kapalı insanlar neden okullara istedikleri gibi giremiyolar nerde demokrasi diyosunuz.. Peki soruyorum  size doguda ve güneydoğuda yaşayan onca kardesimiz o zor şartlarda okumaya çalışıyolar aynı sınıfı onlarcası ortak ve senelerce  kullanmak durumunda kalıyolar birçoğu üzerine giyicek önlük ,okuyabilicekleri  kitap hatta yazı yazabilicekleri kalem dahi bulamıyolar bumudur eşitlik  siyasi bi simgenin üniversitelere girmesi  daha önemli bi değermi  sizin için.. Af çıksın diyolar türban yüzünden okuldan uzaklaştıralan arkadaşlar için af istiyolar neden kimse  üniversite harçlarını ödeyemedikleri için okuldan uzaklaştırılan yada farklı bi düsünceyi savundukları için okuldan atılan arkadaşlarımız için af  çıkarmak istemiyor sonuçta buda bir düşünce farklılığı değilmi madem okadar eşitlikten yana bir tutum sergilediklerini savunuyolar önce eşit bir ortam yaratmaları gerekmiyomu sizce..Sadece üniversitelerde türban serbest bırakılsın istiyolar peki türban sadece üniversitede okumaya başlanıldığı zaman takılması gereken bir  örtünme yöntemimi??kişi üniversitede okuma yaşına gelene kadar ilkokul orta okul ve lisede başı açık eğitimine devam edicek üniversiteye geldigi zaman ise kendini dine adayıp kapanma gereksinimimi duyucak öylemi ne kadar sürücek bu tesettür sadece 4 senemi ?? Peki ya sonra ?? Kişi üniversite öğrenimini bitirdikten sonra atıyorum bi hukuk fakültesi yada bi tıp fakültesini bitirdikten sonra çalışmayı istemiycekmi sadece okuyabilmek içinmi okuycaklar bu seferde  kamu alanlarında türbanın serbest bırakılmasını istemiyceklermi??Nereye kadar devam edicek bu? Neden türban?? Ben söyliyim çünkü bunların hiç biri  dini bir simge olan türbanın kendilerine sağlıyacağı rant ı sağlamayacak yada bazı sorunlarımızın üstünü örtebilmeleri için gerekli zamanı onlara vermeyecek..Bu iğrenç politika öyle bi noktaya geldiki  insanlar sokaklarda türban takan müslüman takmayan değil hatta Türkiye cumhuriyetinin laikligini demokratikligini yargılamaya varacak tartışmalar polemikler içerisine girdiler.. Lütfen arkadaşlar sizden isteğim  bu iğrenç politiya alet edilmiş birer kukla haline dönüşmemeniz  bu güzel ülkemizde daha iyi imkanlarda daha rahat ve refah içinde yaşayabilmemiz için okadar çok ilgilenmemiz gereken daha öncelikli problemlerimiz varki..Ben inanıyorumki ulu önder Atatürk ün bu güzel ülkeyi emanet ettigi gençlik olarak bu tip zihin bulandırıcı ucuz politikalara aman vermeyerek kendimizin ve bu ülkede bizimle beraber yaşayan Türkü,Kürdü,Ermenisi,Lazı ,Çerkesi, Müslümanı ,Hıristiyanı ,Ataisti  bütün kardeslerimizle el ele verip Türkiye Cumhuriyetini  daha rahat ve refah içerisinde yaşanılabilicek dünya ülkeleri arasında en üst düzeyde bir ülke haline getireceğiz...

Saygılar..

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 14:09:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

wiyerriy :
****Tarihçi Doç. Dr. Caner Arabacı, "Kurtuluş Savaşı laiklik adına değil, İslâm ın kurtuluşu ve Hilâfet in devamı için yapılmıştır" dedi ve ekledi:******************

Yaptığın alıntıya şaşırdım. Böylesine propaganda amaçlı bir yazı kopyalanacağını düşünememiştim bu başlıkta.. Demek ki olabiliyormuş...

Kurtuluş Savaşı, Türk ulusunu dışardaki ve içerdeki düşmandan kurtarmak amacıyla yapılmıştır. En büyük düşman içimizde olandı. Onun adı cahillikti, bağnazlıktı, yobazlıktı.. Bir nevi islam dinini yobazların tekelinden kurtarmayı düşünmüştür. Ama bunun islam devleti kurmak istediği gibi kullanılması son derece yanlış ve mantığa da aykırıdır.

Alıntıda hilafetin devamınden bahsedilmiş bir de... Bu kadar da olmaz diyorum. 3 Mart 1924 neyi hatırlatıyor acaba kendisine? Tevhid-i Tedrisat`ın ne anlama geldiğini daha kavrayamamış bir tarihçiye söyleyecek söz bulamıyorum.

Din adamlarının o dönemde kanaat önderi olduklarından bahsedilmiş. Bu kısmen doğru. Neden kısmen doğru? Çünkü o dönemde hacıların hocaların sözü geçiyordu. Matbaa için bile günah denilmedi mi? Kadınlara okuma hakkı verilmedi, nedeni yine hacı-hocaların sözleri değil miydi?

Menemen`i unutmadım ben.. Kubilay Asteğmeni vahşice öldüren yobazları unutmadım ben.. Din sömürüsü yaparak benim gencecik öğretmenimi öldüren kişilerin kanaat önderi olmasına karşıyım ben. Çünkü ben; vatanını ve milletini seven gerçek Türk`üm!

Mustafa Kemal Atatürk için önce dinsiz dediler, şimdi de onu aşırı dinci ilan edenlere soruyorum.. Ne değişti?

Ne mutlu Türk`üm diyene!

wiyerriy

wiyerriy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 14:17:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·HoKKaBaZ· :

wiyerriy :
****Tarihçi Doç. Dr. Caner Arabacı, "Kurtuluş Savaşı laiklik adına değil, İslâm ın kurtuluşu ve Hilâfet in devamı için yapılmıştır" dedi ve ekledi:******************

Yaptığın alıntıya şaşırdım. Böylesine propaganda amaçlı bir yazı kopyalanacağını düşünememiştim bu başlıkta.. Demek ki olabiliyormuş...

Kurtuluş Savaşı, Türk ulusunu dışardaki ve içerdeki düşmandan kurtarmak amacıyla yapılmıştır. En büyük düşman içimizde olandı. Onun adı cahillikti, bağnazlıktı, yobazlıktı.. Bir nevi islam dinini yobazların tekelinden kurtarmayı düşünmüştür. Ama bunun islam devleti kurmak istediği gibi kullanılması son derece yanlış ve mantığa da aykırıdır.

Alıntıda hilafetin devamınden bahsedilmiş bir de... Bu kadar da olmaz diyorum. 3 Mart 1924 neyi hatırlatıyor acaba kendisine? Tevhid-i Tedrisat`ın ne anlama geldiğini daha kavrayamamış bir tarihçiye söyleyecek bir söz bulamıyorum.

Din adamlarının o dönemde kanaat önderi olduklarından bahsedilmiş. Bu kısmen doğru. Neden kısmen doğru? Çünkü o dönemde hacıların hocaların sözü geçiyordu. Matbaa için bile günah denilmedi mi? Kadınlara okuma hakkı verilmedi, nedeni yine hacı-hocaların sözleri değil miydi?

Menemen`i unutmadım ben.. Kubilay Asteğmeni vahşice öldüren yobazları unutmadım ben.. Din sömürüsü yaparak benim gencecik öğretmenimi öldüren kişilerin kanaat önderi olmasına karşıyım ben. Çünkü ben; vatanını ve milletini seven gerçek Türk`üm!

Mustafa Kemal Atatürk için önce dinsiz dediler, şimdi de onu aşırı dinci ilan edenlere soruyorum.. Ne değişti?

Ne mutlu Türk`üm diyene!

Alıntının Altında Yorumum var Yorumda söylediklerimde Yanlışmı var Söylermisin.

Ne Yapalım Peki Hokkabaz. Düşmanmı olalım Bunumu İstiyorsun. Yada Türkiyeyi Sağ Bir Yana Sol Bir Yana Kürt Bir Yana Türk Bir Yana İslamcı Bir Yana Alevisi Bir yana Esmeri Bir yana Bayazı Bir Yana. Bu mudur sendeki Mantık.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 14:27:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

wiyerriy :
Alıntının Altında Yorumum var Yorumda öylediklerimde Yanlışmı var Söylermisin.

Ben cevap yazdığımda sen edit yapmamıştın kendi mesajına.. Dolayısı ile görmediğim(olmadığı çin) bir mesaja yorum yazmam mümkün değil.

wiyerriy :
Ne Yapalım Peki Hokkabaz. Düşmanmı olalım Bunumu İstiyorsun. Yada Türkiyeyi Sağ Bir Yana Sol Bir Yana Kürt Bir Yana Türk Bir Yana İslamcı Bir Yana Alevisi Bir yana Esmeri Bir yana Bayazı Bir Yana. Bu mudur sendeki Mantık.

Şu dediklerine gerçekten gülüyorum, wiyerriy... Benim mesajımdan nasıl böyle sonuçlar çıkarıyorsun; bu  dediklerin üniversite öğrencilerine tez konusu olur :))

Arkadaşım; önce kelime atlamadan, sakin sakin bu başlık altındaki mesajlarımı okumanı öneririm. Sonra bana yazdığın olan mesajı kendin değerlendirmeni istiyorum.

ajanplayboy

ajanplayboy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2008 Cmt 16:28:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ben burdaki bulunan "turbanı" bu ulkeye sevimli gosteremezsiniz bunu bilin lafını anlayamadım açarmısın.Sence başörtüsü Annelermizin taktığı nenelerimzin taktığı başörtüsü bu ülkeye sevimli göstermek gibi bir gayelerimi var açarsan sevinirim...

CC sohbet icin buraya
 <<1...1415161718192021222324 25262728293031323334...39>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir