ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
29 Nisan 2024, Pazartesi 19:24   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...500...594595596597598599600601602603604 605606607608609610611612613614...700...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >Şanssız Prenses>
  23.Eyl.2008 Sal 18:35:39
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Politika, Tarih >Onsuz>
  23.Eyl.2008 Sal 18:12:42
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >Ali nin İsyanı>
  23.Eyl.2008 Sal 17:56:15
fiogf49gjkf0d
Ali yi tanımayan yoktur heralde.. 1. sınıfta her isteneni yapan o fedakar çocuk..oya ve ipeğin elinde kukla olan çocuk....
Ama sabrın da bi sonu var di mi ?

- Ali gel.

- Geldim Oya buyur.

- Ali ata bak.

- Oya ata baktım.

- Ali topu tut.

- Oya topu tuttum.

- Ali okul açıldı.

- Oya okul ne güzel!

- Ali okula koş

- Oya okula koştum.

- Ali bayrak as.

- Oya bayrak astım.

- Ali ılık süt iç.

- Oya ılık süt içtim.

- Ali su getir.

- Al Oya bu su.

- Ali çay demle.

- Peki Oya pekiii.

- Ali çamaşırları as.

- Hıhııı Oya hıhıııı

- Ali iki yumurta kır.

- Tabii Oya tabiiiiiiii

- Ali camları sil.

- Ooolduuuu Oya olduuuuuuuuu

- Ali bakkala git.kısa samsun al

- Yuhhhhhhhh Oya yuhhhhhhhhh.

- Ali bana diklenme.

- Oya çeneni kapa.

- Ali bir dediğimi iki etme

- Oya az ye de bir hizmetçi tut.

- Ali canımı sıkma.

- Oya ayağını denk al.

- Ali beni tehdit etme.

- Oya canıma yettirme

- Ali fişine itaat et.

- Oya beni oraya getirtme.

- Ali fişten kovuldun.

- Sen kovmadın ben istifa ettim beleşçi Oya... yıllardır ne bu senden çektiğim çilem be. Ali koş, Ali düş, Ali amuda kalk.... eeeeeeeeeehhhhhhh yetti canıma artık.

- Ali kısa kes.

- Yok canım öyle kısa cümleler yok. Çoluk çocuk okuma yazma öğrenecek diye anam ağladı beeeeeee...

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Benim Kocam Süpermen>
  23.Eyl.2008 Sal 17:45:54
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Erkeklere Gelinlikler>
  23.Eyl.2008 Sal 17:35:36
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >Şanssız Prenses>
  23.Eyl.2008 Sal 16:14:09
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Nasreddin Hoca Ve Noel Baba Karşılaştırması>
  23.Eyl.2008 Sal 15:05:12
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >İlginç Buluşlar>
  23.Eyl.2008 Sal 14:58:56
fiogf49gjkf0d
Parlayan Golf Topu

24 saat golf oynamak isteyenler için.

Ses Geçirmeyen Pencereler

Çift camlar, pimapen, isocam,... vs yeni değil. Bu camlar standart camlara göre hem ısıyı daha iyi koruyorlar hem de sesi daha az geçiriyorlar. Sesin gelmesinin nedeni camın ince olmasından çok, camın titreyen bir yapısı olması. Sesi durdurmanın yolu, araştırmacılara göre, titreşimi önlemek. Bunun için yapılan bir çalışmada camın esnek olması sağlanmış. Eklenmiş özel parçalar sayesinde cam esneyerek titreşimi yani sesi önlüyormuş. bu parçaların transparanlaştırılması için çalışmalar devam ediyormuş ve görünen o ki 5 yıl içinde satışa çıkması öngörülüyormuş.

Gizli elektrik prizi

Gizli olan priz değil, prize koyduğunuz. Priz görünümündeki bu saklama alanı, değerli eşyaları gizlemek için yapılmış.

Katlanabilir mangal

VeinViewer - Damar bulucu

Kan alırken yaşanan en büyük sıkıntı damarı bulamamaktır. Hemşirelerin en büyük sıkıntılarından birisi olan damar bulma işlemi için artık tehlikesiz bir yöntem var. Özel bir ışıkla damarların nerede olduğu hastayı delmeden görebilmek artık mümkün.

Kıyafetleri giymeden deneyin

New York taki Bloomingdales dükkanında yeni bir teknoloji test ediliyor. Müşteriler aynanın önüne geçip istedikleri giysinin üzerlerinde nasıl durduğunu görebiliyorlar. Kıyafet denemeyi bir ölçüde hızlandıracak bu uygulama, 3 boyutlu kıyafet görsellerini ayna benzeri bir ekrana yansıtıyor, karşısına geçenler kıyafeti giymiş gibi kendilerini görüntüleyebiliyorlar.

Telefon açan bitkiler

NYU Üniversitesi nin üzerinde çalıştığı çalışma, bitkilerin sahiplerini aramasına izin veriyor. Bitkiniz susuz kaldığında bunu belirlenmiş bir numarayı arayarak size haber veriyor. Belirlenmiş ses dosyası size dinletiliyor ve gelişmelerden haberiniz oluyor. Aslında çok basit olabilecek bu fikir, canlı ama konuşamayan bitkileri anlamak için oldukça enteresan bir yöntem.

Kurşun geçirmez ceket

Kurşun geçirmez ceket dendiğinde aklıma hep polislerin giydiği o kalın kıyafetler gelirdi. Fakat görünüşe göre artık bu kadar kaba ve hantal şeylere gerek yok. Bir çok bilim-kurgu filmi de gelişmelerin bu şekilde olacağını sanırım düşünememiş. Bu ceket, kurşun geçirmiyor, bıçaklanmayı önlüyor ve sadece 3 kilo.

Koltuklu alışveriş sepeti

İşten çıktınız çok yorgunsunuz, süpermarkete gidip alışveriş yapmanız gerekli. Yapmanız gereken tek şey bu alışveriş sepetinden edinmek. Neden mi? Resimde de görüldüğü gibi yorulduğunuzda oturup dinlenebiliyorsunuz...Tembel alışveriş severler için.

Kendini temizleyen kıyafetler

Amerikan ordusu için geliştirilmiş. Haftalarca yıkamanıza gerek olmayan özel bir kumaş. Bekarlar için iyi haber.

Sihirli Mum

Japonlar, her şeyin teknolojisini geliştire dursun, bizler uzaktan da olsa takip etmekten ve hayret etmekten geri kalmıyoruz. Şimdi de LCD mum geliştirmişler. Yapmanız gereken sıradan bir mum yakmakla aynı, tabiiki özel bir kibritle ...

Uykuyu algılayan araba

Mercedez Benz, sürücünün uykusunu algılayan arabalar üretmeyi planlıyor. Geliştirme aşamasında. Uykuyu algılayınca ne oluyor diyorsanız, uykusuzluğu gidermenin tek yolu hala uyumak.

Kadınlar için koruma ceketi

Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket. Hemen elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket, kendisini tutana elektrik şoku veriyor.

Kurabiye bardağı

Hem kahveyi hem kurabiyeyi bir arada taşımak için yapılmış olmalı. Eğlenceli.

Isıtmalı pantolon

Sizi bilmiyorum ama kış aylarında beni sıkıntıya sokan detaylardan birisi sabah sıcak yorgandan çıkıp buz gibi pantolonu giymek. Bu pantolonda bacaklarınızı ve ellerinizi koruyan ısıtıcıları var. Uzaktan kontrol edebildiğiniz ısı kontrol kumandası işi daha bir kolaylaştırmış. Harika değil mi?

Büyüyen Ayakkabılar

Çocukların ayaklarının ne kadar büyüdüğü malum. Ne kadar sık ayakkabı almak gerektiği de. Inchworm isimli bir ayakkabı şirketi 3 numarayı aynı anda kapsayan bir ayakkabı(lar) yapmış.

Enteresan bir yatak

Çalışma masanız ve yatağınız. Enteresan değil mi?

Serinleme Zamanı

Kışın USB ile elimizi, ayağımızı sıcak tutan eldiven ve terlikler, kahvemizi ısıtan kupalardan sonra, işte asıl bu mevsimde gerekli olan bir ürün daha. Bu fanlı gömlek , USB den aldığı güçle fanı çalıştırıp sizi serinletiyor. Peki " benim USB takacak bir yerim yok ben bunu yolda yürürken de takacağım " diyorsanız o zaman dört adet kalem pil işinize yarayabilir. Tek sorun, çıkan ses ve gömleğinizin biraz kabarık durması olacaktır.

Tekerlekli sandalye kullananlar için araba

Tekerlekli sandalye kullanan insanların arabaya tek başlarlına binmesi çok zordur. Kendilerini sandalyeden kaldırarak yan tarafa atmaları gerekir. Sitenin dilinden tam olarak bu arabanın ne özellikleri olduğunu anlamak zor fakat pratik bir araç gibi görünüyor. Üstelik sevimli.

El ısıtıcısı

Soğuk havada dışarıda oturuyorsunuz elleriniz doğal olarak üşüyor. İşte bu eldivenleri USB port a takarak ellerinizi sıcak tutabiliyorsunuz.

Kar topu makinesi

Kartopu yaparken elinizin donmasından mı şikayetçisiniz. Yoksa hayır, ben eldiven kullanıyorum mu diyorsunuz? Peki eldiven kullandığınızda istediğiniz gibi kar toplarını şekillendirebiliyor musunuz? Eğer hem ellerim donmasın, hem de havada istediğim gibi dağılmadan giden kar topları yapmak isterim derseniz, bu alet tam size göre. Dondurma kaşığına benzeyen bu alet, hem çok sıkı hem de çok düzgün kar topları yapmanıza imkan veriyor.

El kullanmadan şemsiye

Elinizi kullanmadan taşıyabileceğiniz bir şemsiye. Birkaç kez elim doluyken gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç duydum. Mesela eşinizin elini tutuyorsunuz, diğer elinizde çanta. Süper.

Anahtarı unutma derdine son

Artık anahtarımı unuttum, ah bu kapıyı açmak için gereken şifre neydi derdine son! Sadece parmağınızı göstererek kapınızı açabileceksiniz.Film sahneleri gerçek oldu diyebiliriz. Üstelik 25 tane ayrı parmak izi için hafızası var. Yanılgı ihtimali ise milyonda bir. Fikir çok yeni olmasa da teknoloji oldukça başarılı...

Makyaj gözlüğü

Çünkü gözlük gözünüzdeyken makyaj yapamazsınız, çıkardığınızda ise göremediğinizden yine makyaj yapamazsınız. Bu gözlük harika bir çözüm. İki gözünüz aynı numara olmasa bile, gözlüksüz yapmaktan daha iyi bir netice alınacağı kesin.

Uçak geliyor, açın ağzınızı

Çocukken anneannem beni uçak geliyor deyip kandırıp yedirmeye çalışırdı, hatırlıyorum. Ya da çok anlatıldı hatırladığımı sanıyorum.Daha inandırıcı bir yol bu olsa gerek.

Bu yemek masası ile masaya konacak nesneler düşünülerek onlara özel parçalar tasarlanmış. masaya oturan her bir kişiye özel büyük ve küçük daire parçalar ile herkese daha kolay servis yapılabilmesi amaçlanmış. ahşap gövde üzerinde 0.5" cam kullanılmış.

Göz kırparak aç-kapat !

Göz kırparak cihazların açılıp kapatılmasını sağlayan bir sistem geliştirilmiş ve ilk uygulaması son dönemin popüler zamazingosu i-pod üzerinde gerçekleştirilmiş. Kızıl ötesi alıcılar aracılığıyla göz kapaklarının hareketlerine göre çalışan sistem iki gözünüzü birden bir saniyeliğine kapattığınızda i-pod u açıyor. Bir sonraki şarkıya geçmek için sağ gözünüzü, bir öncekine geçmek için ise sol gözünüzü kırpmanız gerekiyor. Sadece bir gözünü kullanabilen kişiler için de sorun iki defa göz kırpma ile çözülmüş. Sistem, popülaritesi açısından i-pod üzerinde teşhir edilmiş ancak oldukça geniş bir kullanım potansiyeli var gibi.

IŞIKLI ŞİŞ ve TIĞLAR

Örgü örenler için gerçekten ilginç bir haber olsa gerek, loş ışıkta da örgü örmeyi kolaylaştıran ışıklı şiş ve tığlar mevcut

İlginç Kitaplık Tasarımı

Dünyanın en kullanışlı elektronik kalemi

İogear, dünyada ilk defa normal bir kağıda yazdıklarınızı dijital ortama aktarabilen bir ürün geliştirmiş. bu ürünü diğerlerinden farklı kılan özel bir tablet ya da yüzeye ihtiyaç duyulmaması. normal fonksiyonlarına ek olarak bir verici içeren ve her türlü mürekkebin kullanılabildiği kalemle yazılırken, kağıda tutturulan alıcı tüm el hareketlerini kaydederek metnin dijital ortama resim ya da metin olarak aktarılabilmesini sağlıyor.

Kişisel su arıtma cihazı

Cihaz suyun saflığını, temizliğini ölçmekle kalmıyor; aynı zamanda morötesi ışınlar ile suyu dezenfekte ediyor.

Origami ile ayakkabınızı şekillendirin.

Catherine Meuter’in tasarladığı EIN/TRITT ayakkabı konsepti modern teknolojinin ayakkabı üreticilerini diğer bir boyuta taşıyabildiğini gösteriyor. Katlanabilen ve ayarlanabilen bu düz ayakkabı modeli güçlendirilmiş bölümleri ile aynı zamanda şıklığı da beraberinde getiriyor. Kağıt katlama sanatı origami de olduğu gibi ayakkabıyı katlayarak taşıma ve üretim maliyetinde büyük ölçüde ekonomi yapılmış.

Güneş Enerjili Laptop

Tasarımcısı Nikola Knezevic olan bu laptop, üzerindeki güneş panelleri sayesinde şarj sorunumuzu pratik bir şekilde çözeceğe benziyor...

İnanılmaz Protez Kol

Dean Kamen tarafından geliştirilen bu robot protez kol, 26 yıl önce iki kolunu birden kaybeden bir adam üzerinde denenmiş. Sonuç ise çok şaşırtıcı.

Kaşıkla Karıştırmaya Son

no more spoon

Florian Dussopt tarafından dizayn edilen bu bardak çay şekerini karıştırma işini kaşık yerine kendisi yapıyor. Bardağı bizzat sallayarak içindeki seramik top sayesinde şekerin karışmasını sağlıyorsunuz. İnce belli bardakta çay içmek için kaşıkla karıştırılırken çıkan sesi duymanın keyfi bambaşka o ayrı.

Nanoteknolojik telefon

Son yıllarda nanoteknoloji hayatımızın hemen her alanında kendini göstermeye başladı. Nokia araştırma merkezi bu alanda çalışmalara hızla devam ederken bize geleceğin cep telefonları hakkında ipuçlarını vermeye başladılar. Nanoteknoloji ile üretilecek olan Morph isimli bu telefonun materyali esnek, farklı şekillere dönüşebilen ama aynı zamanda da oldukça sağlam. Şimdilik hala araştırma ve geliştirme aşamasında olan bu telefon çok yakın yıllarda son kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

Sileceksiz Cam

Leonardo Fioravanti tarafından tasarlanan bu cam dört katmandan oluşmakta. Birinci katman (havayla temas halindeki), güneş ışınlarını filtreliyor ve suyu uzaklaştırıyor. İkinci katman, cam üzerindeki tozların kenarlara doğru itilmesini sağlıyor. Üçüncü katman, cam üzerindeki tozu algılayıp ikinci katmanın harekete geçmesini sağlıyor. Ve son olarak dördüncü katman ise tüm bu mekanizmanın elektrik enerjisini sağlıyor. ürünü olan bu camın seri üretimi 5 yıl içerisinde başlayacak gibi gözüküyor...

Masaüstü robotu

Masa üstünüz ya da kısacası kuru olan tüm düz çalışma alanların üzerindeki her türlü kırıntıyı, pisliği çekiveriyor! İçine ek ürün olarak kir poşeti konulmamış, dolduğu zaman ağzını açıp boşaltmanız yeterli. Pille çalışıyor, çok kullanışlı!

Şişirilebilen hoparlörlü koltuk

Hem müzik dinleyip hem de rahat bir koltukta oturmak isterseniz bu koltuk tam size göre. İstenildiğinde şişirilip üstüne oturabilir, istenildiğinde indirip kenara koyabilirsiniz. Koltuğun üst kısmına monte edilmiş hoparlörler tam iki kulağa göre ergonomik olarak tasarlanmış. Dilediğinizde ipod ya da mp3 çalarınıza takabilirsiniz. Fiyatı 25£.

Esnek Askılar

Klasik şekilli askılardan sıkılanlar için düşünülmüş tasarımlar. İstediğiniz şekle sokup istediğinizi asabildiğiniz askılar sayesinde dolabınızı klasik bir havadan kurtarabilirsiniz.

Kağıt Tartı

Kağıttan biraz daha kalın olan bu tartının en büyük özelliği katlanıp saklanabiliyor olması ve tabiî ki inceliği. Banyoda varlığını bile fark etmeyeceğiniz bir tartı tarafından tartılıyor olmanız an meselesi. Mp3 ya da radyo dinleyip film bile izleyebildiğimiz banyolarımızda artık bu su da geçirmeyen tartı sayesinde kilomuzu da öğrenebileceğiz.

Ayak Faraşı

Bir bakıma üşengeç insanlar için dizayn edilmiş ilginç bir tasarım. Herhangi bir oynar parçası yok, devresi yok, pili yok; sadece ayağınıza takıyorsunuz ve eğilip kalkmadan tozları süpürüyorsunuz.

Pilsiz Çalışan Radyo

Crank Radio

İnsan gücüyle çalışan bu radyonun kolunu birkaç kere çevirmekle yaklaşık bir saatlik enerji depoluyorsunuz. Bu ilginç radyo ile dilerseniz cep telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Aynı zamanda led ışık, acil durum sireni de ekstra özellikleri.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Yurdum İnsanı>
  23.Eyl.2008 Sal 14:43:45
fiogf49gjkf0d

BUNU EVDE DENEMEYİN!!

Komşularının tuvaletini kullanmaktan bıkan işyeri sahipleri için çözüm aslında gözlerinin önündeydi. Evet, çözüm çok basitti. Onlar da herkesin yapacağı gibi buzdolabı kasasınının arka kapağını çıkartıp dolabı duvara monte etti. Artık bir kabinleri vardı. Bundan sonra bir pisuvarı içeri yerleştirmek çocuk oyuncağıydı...
Hayati YALÇIN/ DHA

FOTOĞRAFIN ARKASINA BAK...

Sizce bu insanlar ne yapıyor? Merakınızı hemen giderelim... Sivas ta bir tören alanındayız, protokol yerlerinde oturuyor. Ancak bir sorun var, protokol tribünü rüzgardan bir inip bir kalkıyor. Hemen pratik Türk zekası devreye giriyor, tribünün arka kısmında bulunan çadırın uçmaması için görevliler tören boyunca çadırı tutuyor. Şapka çıkarıyoruz... Halife Çetinkaya DHA

FRİKİK AÇISI...

İzmir deki otomotiv fuarında tanıtım yapan manken Şebnem Schaffer i hayranları bir an olsun yalnız bırakmadı. Hayranlar mankenin tanıttığı otomobilin etrafında dört dönerken Schaffer frikik vermemek için kılıktan kılığa girdi... Cesur Sert DHA

ONLARI KAYBETTİK

İngilizce öğrenenlerin yakından tanıdığı "Mr. and Mrs. Brown", Bursa daki bir yabancı dil eğitim merkezinin reklamlarında ilginç bir şekilde kullanıldı.
Duygu Okumuş / AA

EKRANINIZIN AYARI İLE OYNAMAYIN!
Antalya da banana ya binip çok beğendi, Erzurum ovasında da benzerini yapmak istedi. Pratik zeka ve yaratıcılık birleşti. Yurdum İnsanı köşesi böylesini görmedi!..
Turgay İPEK/ DHA

OTOMOBİLLERE KİMSE BAKMADI...

İzmir 4 üncü Motorshow Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açarken fuarda tanıtılan araçlar mankenlerin gölgesinde kaldı. Artık bir klasik haline gelen mankenlerin cep telefonuyla fotoğrafını çekme modası, fuarda zirveye çıktı... Cesur Sert DHA

PARAYLA DEĞİL SIRAYLA...

Batman da aralarında kentin önde gelenlerinin de bulunduğu bir grup Fenerbahçeli, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarı için yerel gazeteye vefat ve başsağlığı ilanı verdi. Batman Gazetesi ndeki ilanda, "Fenerbahçeliler olarak, siz çilekeş Galatasaray ve Beşiktaşlı dostlarımızın acısını paylaşıyor, her sezonlarının bu sezon gibi olmasını yüce Allah tan niyaz ediyoruz" denildi. Geçen yıl da Galatasaraylılar, Fenerbahçeliler için benzeri bir ilan vermişti. Futbolun güzel ve mizahi yönünü gösteren Batmanlılara teşekkür ediyoruz... A.A

HIRSIZIN VİCDANLISINA DENK GELDİLER

Kemer debir eve giren ve değerli eşyalarla 600 YTL çalan hırsız, çaldıklarını bir özür mektubuyla geri bıraktı. Hırsızlık olayından 10 gün sonra çamaşır asmak için mutfak balkonuna çıkan Julia Bacaksız, askılığa mandallanmış siyah bir poşet içinde çalınan eşyalar ve paranın eksiksiz bir şekilde durduğunu görünce şaşkına döndü.
Leyla Yağmurlugil / AA

YORUMSUZ

Muharrem KONTAZ/ DHA

62 DEN TAVŞAN ÇIKARAN BELEDİYE

Kendi personelini kadroya almak isteyen Belediye,formalite icabı memur sınavı açtı, ancak "kişiye özel" şartlar koydu. Örnek mi? Bayan olmak, KPSS 2004 ve 2006 sınavlarına girmiş ve 62 puan almış olmak!..
Tayfun TUNA/ DHA

YAZISIZ

İsmail Çimen / Samsun, AA

SÖZE GEREK YOK...

Tarkan ın baldızı olarak DJ lik yapan Berna Öztürk, Gaziantep te çaldı, gösterilen ilgi söze gerek bırakmadı... Zeki Günay DHA

KAMPANYALAR HIZ KAZANDI

Konya da seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki Şahin Büyükyıldırım, bağımsız milletvekilliği için adaylığını açıkladı. Seçim kampanyasına zaman kaybetmeden başlayan Büyükyıldırım vaadlerini, hazırladığı tekerlekli tabela ile sokak sokak gezerek duyuruyor
Mehmet Kayhan Yıldız / DHA

HER GENÇ KIZIN RÜYASI!

Ankaralı doktor, ayrıldığı kız arkadaşından özür dilemek için uçak kiralayıp, Beyşehir e gitti, havadan kuru gül yaprağı döktürdü
Zafer Akpınar / AA

KARTAL YOK, O BENİM!

Düzce... 75 yaşındaki Ömer Bilgin in, bahçe kapısına yazdığı bu yazı başına iş açmış. Evde kartal olduğunu sananlar sık sık kapısını çalarken, O bir Beşiktaş taraftarı olduğunu ve kartalın da kendisi olduğunu anlatmakya çalışıyor
Ayşenur Yaman / DHA

BU TAKIM SUSMUYOR!

Kız futbol takımının sahaya çıkan 9 futbodlcusundan 8 i "Dilli" soyadını taşıyor. Sadece kaleci Kezban Gündoğdu, “Dilli” soyadını taşımıyor. Kaleci Kezban’ın önünde forma giyen 8 oyuncunun isimleri şöyle: Sibel Dilli, Melek Dilli, Seda Dilli, Samiye Dilli, Fatma Dilli, Tuğba Dilli, Yasemin Dilli, Ebru Dilli
Yunus Emre SEL/ DHA

HEP ÇALIŞACAK DEĞİLLER YA, BU DA ONLARIN DANSI!

MODİFİYE BİSİKLET

Adana da ayakkabı boyacılığı yapan 55 yaşındaki İbrahim Abut, kazandığı her kuruşu, hayattaki tek varlığım dediği bisikletine yatırmış. Parasızlıktan evlenemedim diyen Abut, "Bisikletim ben her şeyim. Bu dikiz aynalar çocuklarım" diyor.
Abdullah Yangın / DHA

MONEY MATİK İLE BOZUK PARA DERDİ BİTTİ!

Bir firma tarafından geliştirilerek patenti alınan "Money matik" makinesi sayesinde, bozuk 1 YTL, 50,25, 10 ve 5 YKr lere tek tuşla seri şekilde ulaşmak mümkün. Makineye ilgi en çok minibüsçülerden...
Rıfat Yerlikaya / AA

YAZISIZ

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Eskiden Kadın Olmak Daha Kolaydı>
  23.Eyl.2008 Sal 14:36:43
fiogf49gjkf0d
Kadinlar sadece evdeolur, yemek yapar, cocuk bakarlardi.

Sadece esinin geliri dusukse kadincalisirdi ve calisan kadina acinirdi.
Kadin calisiyorsa, evine bakamayacagi dusunulurdu,zaten kadin bekarken calisiyor idiyse bile evlenince evinin kadini olurdu. 90 li yillara gelindiginde kadin sadece evde olmak istemedi, artik calismak ekonomik olarak ozgurlesmek istiyordu.

Once universite okumaya ,sonra calismaya basladi. Bukadinin hosuna gitmisti.

Calisiyor, istedigi gibi harciyor,geziyordu.

Artikcalisankadin evli olmak degil bekar olup gununu gun etmekistiyordu.

Yasasin ozgurluk...

Calisan kadin artik iskolik olmustu, calisiyor ve yuksekliyordu.
Zirveye ulasmisti. Bircok sirkette once orta kademe, sonra ust kademe yonetici kadin oldu.

Doksanlarin sonuna gelindiginde sirketler yalnizve iskolik 30lu yaslarinda kadinlarla doluydu..

Bu calisan kadinayetmedi, citayi biraz daha yukseltti.

Artik hem evli ve hem de basarili calisan kadin olmaliydi.

Calisan kadin etrafina bakindi. Basarili, parali koca adaylari gozden gecirildi.

Adaylardan kel, sisman ve kisa boylu olanlar hemenelendi.

Ince ruhlu, saraptan anlayan, 14 Subat ta muthis surprizler
yapabilen, kimsenin bilmedigi yerlerde basbasa tatillere goturen, yasamayi
seven ve bol bol espiri yapanlar hemen kapisildi.

Yurt disindangelinlikler getirtildi. Otellerde muhtesem dugunler yapilip,Maldivler e ya da Bali ye balayina gidildi.

Balayindan sonra calisan kadin hizla is basi yapti.

Gunduzleri toplantidan toplantiya kostururken artikaksam yemegini de dusunmeye baslamisti.

Aksam ne yenmeli, nereyegidilmeli, esinin gomlekleri, pantolanlari utulu mu, kiyafetleri kuru temizlemeciye
gitti mi geldi mi, marketten alinacaklarin listesini cikar, is cikisi git al, eve gel, aksam yemegini hazirla....

Calisan kadin artik mutluydu. Gece yatagi sicacikti.
Uzulunce derdini paylasan, hastalaninca ona bakan, aglayinca destek
olacak bir omuza, goz yaslarini silecek sevkatli ellere sahipti. 15 saat
kosturmak kadina viz geliyordu. Etraf bu sekilde kosusturan, ev ile is
arasi cift vardiya calisan Kadinla doluydu.

Zaman geciyordu. Calisan kadin 35 ine yaklasiyordu.
Biyolojik saati be bek, be - bek diye uyari vermeye basladi.

Evet calisan kadin hemen cigliklar atmaya basladi Bebek de yaparim kariyer de diye...
Calisan kadinlar hemen sosyetik kadin dogumcularin randevularinidoldurdular.

Calisan kadinlar ajandalarina ve islerinin temposuna
uygun zamani secip hemen mikroenjeksiyonla bebek yapmaya basladilar.

1-2 ay sonra guzel haberler sirayla gelmeye basladi,calisan kadinlar hamileydiler.

Calisan kadin hem hamile, hem guzel olmak istedi.
Hemen diyetisyenlere kosulup, ozel hamile diyetleri alindi, bol bol
kivi yenmeye baslandi. Eskisi gibi tatli, tursu, borek, erik aserilmiyor,
karpuz, kivi ve mango isteniyordu gecenin bir yarisi eslerden.

Calisan kadin cocugunu eski usul buyutmeyecekti. Hemen onlarca
hamilelik, bebek buyutme kitaplari alindi, bir cok internet
sitesine uye olundu, Yoga ve anne-baba kurslarina yazilindi.

Calisan hamile kadin artik gun gun takip ediyordu bebeginin gelisimini.
Bugun 43. gun, bebegim uzum tanesi gibi... 59. gun, parmaklari olustu... 89.
gun, bugun ilk defa hickirdi... 210 uncu gunden sonra artik bebegin
matematik zekasinin artmasi icin Mozart dinletilecek.

Calisan kadin artik anneydi. 3-4 aylik izinden
sonra calisan kadin oldurucu diyetlerle zayiflayarak incecik bir sekilde isbasi yapmisti.

Artik basarili bir yonetici, iyi bir es ve anne olarak 24 saat calisiyordu.
Bebek buyudukce, sosyallesmesi icin calisan kadin cumartesilerini
cocuguna ayirdi. Artik tum anneler topluca etkinliklere katilmaya
basladilar. Yas gunu partileri, tiyatrolar,piyano dersleri, basketbol,
tenis ve yuzmekurslarinin biri bitiyor, digeri basliyordu.

Calisan kadina bu da yetmedi. Artik hem calisiyor, hem
iyi bir es olmaya gayret ediyor ve hem de annelik yapiyordu. Calisan
kadin citayi birkez daha yukseltti.
O artik evinde katkisiz, saglikli ekmekler, receller yapmali,
organik gidalarla, vitamini bol sebze yemekleri hazirlamali,
cocuguna ve esine ozel gunlerde pastalar yapabilmeli, bu pastalari cok guzel susleyebilmeliydi.
Butun calisan kadinlar yemek yapma kurslarina kosmaya basladilar.

Evlerine ekmek yapma makinalari aldilar,
toplanti aralarinda bir birlerine yemek tarifleri vermeye
basladilar, Dun nefis bir cavdarli ekmek yaptim, istersen tarifini
vereyim Ben de hafta sonu harika bir pasta yaptim. Evdekiler bayildi. Bir
aksam gelin de size de yapayim Bakalim calisan kadin bundan sonra citasini nereye yukseltecek?

Gelelim erkege...
Bu surec icerisinde calisan erkek ise citasini hic yukseltmedi.

80 lerde, 90 larda ve 2000 lerde hep TV izliyor,biraiciyor ve macagidiyordu...

<<1...100...200...300...400...500...594595596597598599600601602603604 605606607608609610611612613614...700...800...900...983>>